Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Gakkon 3 wystartował!

Dzień pierwszy.

Zmierzając na miejsce dosyć wcześnie (moim zdaniem ;) ) w piątkowe popołudnie (ledwie 15:30 wybiła na zegarze) nie spodziewałam się zastać takiej kolejki


Bardzo miłe zaskoczenie.

Pierwszą rzeczą, jaka rzucała się w oczy to duża liczba cospleyowców:

,

przy czym powyższee udowadnia, że takie przebieranki nie są domeną jedynie młodych :-)

Jak to na konwentach zwykle bywa, tak na Gakkonie zakupić można najróżniejsze (mniej lub bardziej) tematyczne rzeczy - od


kombinezonów Picachu,

przez czapeczki, maskotki, poduszki, podkładki pod myszy komputerowe, kubki po breloki, biżuterię czy wyroby rękodzielnicze. Dla każdego coś miłego ;-)

Program pęka w szwach od najróżniejszych atrakcji, dzięki czemu chyba nie znajdzie się nikt, kto by powiedział że nie znalazł dla siebie niczego interesującego (choć warto by było mieć umiejętność ninja do multiplikacji siebie bądź możliwość manipulacji czasem i przestrzenią by naprawdę zobaczyć/usłyszeć wsystko co się chce - przyp red).

Można sprawdzić swoją wiedzę w najróżniejszych konkursach poświęconych zarówno mandze i anime (FMA Brotherhood, Owari no Seraph, Kuroshitsuji, Boku no Hero Academia itd) jak i grach komputerowych czy filmowych super produkcjach (np: Star Wars).

Można cofnąć się w czasie, siadając do starych konsol do gier, lub po prostu spróbować swoich sił śpiewając lub tańcząc - wszystko utrzymane w dalekowschodnim klimacie.

Dla tych, co lubią rozmawiać z osobami o różnych poglądach przygotowano niejeden panel dyskusyjny, poświęcony najróżniejszym tematom - nie tylko związanych z mangą i anime.
Spragnieni wiedzy i wszyscy chętni poszerzyć swoje horyzonty również znajdą coś dla siebie, jak chociażby


warsztaty origami,

które choć trwały bardzo krótko - zaledwie godzinę, były bardzo ciekawe (ukłon w stronę prowadzącego za nieprzebrane pokłady cierpliwości i humoru); panel poświęcony kobiecemu teatrowi "Świat kobiet tańczących we frakach, czyli "Takarazuka Revue", na którym w krótkim czasie prowadząca starała się przybliżyć ponad 100 letnią historię tego fascynującego teatru, prezentując przy tym ogromną ilość najróżniejszych materiałów, wraz ze wskazówkami, gdzie można szukać informacji na ich temat lub panele poświęcone wybranym anime/mangom, fandomom (np: Avengers) albo grom komputerowym.

A jak ktoś będzie potrzebował chwili relaksu i zechce skorzystać z pięknej pogody, zawsze może opuścić na chwilę budynek konwentu i udać się na spacer do


pobliskiego parku.

Dosha - Wasza Gakkonowa korespondentka.powrót

Komentarze


jag61
  • 2016-08-27 17:06:36
  • jag61
Kolejne relacje z imprezy pojawią się temacie na forum dansetsu.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.