Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Haikara-san ga Tōru ~Benio, Hana no 17-sai~ - nowy wideoclip filmu anime.

 • Oficjalny YT kanał portalu Natalie rozpoczął streaming kolejnego (trzeciego) klipu filmu anime Haikara-san ga Tōru ~Benio, Hana no 17-sai~~.
 • Shinobu wyznaje w nim Benio swoje uczucia, niosąc ją na plecach - a ona się odwzajemnia.

  Anime powstaje w studio Nippon Animation w reżyserii Kazuhiro Furuhashiego (1 film) i Mitsuko Kase jako adaptacja publikowanej w latach 1975-1977 mangi Waki Yamato, której akcja rozgrywa się w Tokio ery Taishō (1912-1926). Opowiada o Benio "Haikara-san" Hanamurze, wychowanej przez ojca (matka zmarła gdy dziewczyna była bardzo młoda), wysoko postawionego oficjela w armii Japońskiej.

  W rezultacie, wychowana została na "chłopczycę" - w przeciwieństwie do tradycyjnego japońskiego podejścia do "kobiecości" - studiowała kendo, piła sake, zamiast w kimono ubierała się we wzorowane na zachodnich stroje i nie była zainteresowana pracami domowymi czy też literaturą. Odrzucała także ideę aranżowanych małżeństw i wierzyła w prawa kobiet do kariery i wyjścia za mąż z miłości.
  Jej najlepszymi przyjaciółmi byli o wiele bardziej kobieca Tamaki (również zainteresowana prawami kobiet) i Ranmaru, wychowany na mającego grywać kobiece role w teatrze kabuki przez co miewa bardzo kobiece maniery.
  Narzeczonym Hikaru-san jest podporucznk armii cesarskiej Shinobu Ijūin...

  W latach 1978-1979 emitowany był 42-odcinkowy serial anime a później powstały bazujące na mandze cztery aktorskie filmy telewizyjne.

  Anime powstaje z okazji 50-lecia pracy autorki.

  Pierwszy z filmów miał premierę 11 listopada a drugi - Gekijōban Haikara-san ga Tōru Kōhen - Tokyo Dai Roman - pojawi się w przyszłym roku.

  Przewodnią Yume no Hate Made (Until the End of a Dream) wykonuje Saori Hayami

  Źródło: ANN, Natalie Comic, maidigtv  powrót

  Komentarze

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

  Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.