Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Möbius Dust - opowieść Hajime Shinagawy jest adaptowana na anime (Project Anima).

 • Oficjalna strona Project Anima ogłosiła zwycięzcę konkursu.
 • Główną nagrodę (1 mln jenów i adaptacja na anime) zdobyła opowieść Hajime Shinagawy Möbius Dust (w kategorii Dzieci/Gry).

  W opowieści: "W lutym 2009r, meteoryty Möbius spadły na Ziemię. Przyniosły one nową formę materii nazwaną Pyłem Möbiusa (Möbius Dust). Rozprzestrzenił się on po atmosferze, przynosząc cudy. Dzień upadku meteorytów określany jako "2,29 - przyspieszył (zwiększył) ekonomiczne nierówności w Japonii.

  Wkrótce po tym, niezadowolony z tych różnic Sojusz Krwawej Wojny (Bloody War Alliance) rozpoczął dokonywanie aktów terrorystycznych. Z tego powodu, w policji powołano specjalną zmechanizowaną/mobilną jednostkę anty-RC (nie znalazłem o co chodzi z tym skrótem) jak również szkołę anty-RC, któej zadaniem jest wstępne szkolenie członków jednostki.

  Animacją anime zajmie się studio Dōga Kōbō (premiera po 2020)

  Kategoria "Dzieci / Gry" obejmowała historie z bohaterami w wieku lat 15 i poniżej oraz z pomysłami dotyczącymi gier. Później dokonanu podziału na powieści/scenariusze, mangę i pomysły fabuły/inne formy przedłożone do oceny.

  W komisji oceniającej projekty zasiadają przedstawiciele DeNA, Sotsu Co., Ltd, NCB, MBS, Dōga Kōbō

  Inne nagrodzone prace:

  • w kategorii SF/Robot - Sakugan Labyrinth Marker (Drilling Labyrinth Marker) Nekotarō Inui ( studio Satelight, premiera w 2020)
  • w kategorii Świat Alternatywny/Fantazy - Mahō Tsukai ni Narenakatta Onna no Ko no Hanashi. (The Story of the Girl Who Couldn't Become a Wizard) Yuzuki Akasaka (ogłoszono w październiku zeszłego roku, studio J.C Staff, premiera w 2021r)

   Project Anima powstał we współpracy trzech kompanii i ma na celu stworzenie trzech, w różnych gatunkach, telewizyjnych anime, których premiery nastąpią w roku 2020 i później.

   jag61; ANN, strona projektu

    

  • Oficjalna strona anime Tsugumomo poinformowała o produkcji drugiego sezonu.
   • reżyseria - Ryōichi Kuratani
   • projekty postaci, rezyseria animacji - Kiyotaka Nakahara
   • animacja - Zero-G

    a jego premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  • Podstawowy zespół produkcyjny stanowią:

   Oprócz tego poinformowano o crowdfundingowej kampanii mającej na celu produkcję OVA, które "ze względu na lekko H nie będzie emitowane w telewizji i będzie (ewentualnie) miało limitowane wydanie (razem z mangą)". Akcja kończy się 26 kwietnia.


   Pierwszy sezon e powstał w studio ZeroG w reżyserii Ryōichiego Kuratani jako adaptacja haremowo-ecchi-komediowej mangi Yoshikazu Hamady. Jego premiera nastąpiła w kwietniu zeszłego roku.

   Pojawiła się ona w 2007r w sieciowym magazynie Comic Seed następnie przeniosła się do Web Comic High!. Od 2003r ukazuje się w Monthly Action a jej tom 23 pojawi się 12 marca.

   jag61; strona anime, ANN  powrót

  Komentarze

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

  Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.