Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

"newsy ze świata anime (i nie tylko)" 1-2.1

 • Od pokoleń Japończycy celebrują Nowy Rok, wysyłając do siebie specjalnie zaprojektowane karty - nengajō. Częścią tej tradycji jest to, iż urzędy pocztowe przechowują je (a wysyłane są w ostatnich tygodniach starego roku), by dostarczyć je wszystkie w Sylwestra. Wiele z tych kart opatrzonych jest rysunkiem-symbolem nowego roku z chińskiego zodiaku - 2011r jest rokiem królika 9 ;) ). Na ANN są do obejrzenia karty i noworoczne życzenia od 50 (na dzień dzisiejszy) twórców/grup ze świata anime i mangi - (mam nadzieję, że wybaczycie mi to "tłumaczeniowe lenistwo" - przyp własny ;) ) - na otwartej stronie, kliknięcie na miniaturę obrazka (po prawej) przeniesie Was do oryginalnych życzeń.
 • Aniplex poinformował w sobotę w oficjalnym newsletterze i na stronie anime Fullmetal Alchemist, że nowy film Fullmetal Alchemist: Milos no Sei-Naru Hoshi będzie miał w Japonii premierę 2 lipca tego roku. Jednocześnie Aniplex ustalił datę tokijskiej imprezy Fullmetal Alchemist Festival 2011 na 22 maja. Przewidziana jest obecność seiyu i wykonawców utworów przewodnich. Projekt filmu podano w lipcu zeszłego roku na końcu telewizyjnej serii Fullmetal Alchemist: Brotherhood, a listopadowy trailer go potwierdził.
 • Firma Right Stuf poinformowała, że Funimation opóźniła wydanie dwóch serii : Rosario + Vampire Complete Series i Rosario + Vampire Capu2 Complete Series. Obydwie miały ukazać się 29 marca, nowy termin to 17 maja (chodzi o wydania "pudełkowe" obydwu serii anime - przyp. własny).
 • Podobnie i Media Blasters, według dystrybutora Anime Nation, opóźniła wydanie hentaia Megachu (Oh! my sex Godess). OAV miał się ukazać 21 grudnia, lecz nie jest ujęty w kalendarzu wydawniczym serii dla dorosłych Kitty Media Media Blasters. Jednocześnie firma poinformowała detalistę Robert"s Anime Corner Store o trzech tytułach mających wyjść w lutym: * Ikkitousen ~ Dragon Destiny Complete Box Set - 1 luty * Moribito - Guardian of the Spirit Collection One Box Set - 15 luty * Queen"s Blade Complete Box Set - 22 luty
 • Starchild Records rozpoczęła w sobotę streaming trailera nowej serii anime Dororon Enma-kun Meeramera. Jest to najnowszy projekt Go Nagai z serii Dororon Enma-kun - anime o Demonicznym Patrolu i jego trzech członkach : Emma-kun, Yukiko Hime i Kapaeru, którzy zostali wysłani do świata ludzi z zadaniem zaaresztowania demonów. Anime ma się ukazać w tym roku.
 • Powieściopisarz Shoji Gatoh poinformował w Sylwestra na swoim , że planuje napisać dwie nowe serie powieściowe oraz opowiadania ze świata Full Metal Panic!. Wydawnictwo Fujimi Shobo ma rozpoczć publikację jego nowej slapstickowej komedii, podczas gdy Gatoh wciąż jest na początku tworzenia całkowicie nowej historii mechy i broń. Oprócz zbierania opowiadań Full Metal Panic!, Gatoh, jak sam napisał, pracuje nad "dość interesującym projektem ze świata Full Metal Panic!". Jego trzeci tom serii Copcraft ma być sprzedawany od 18 stycznia, chociaż wciąż go nie dokończył.
 • Mangaka Kia Asamiya (Silent Möbius, Dark Angel) rozpocznie 25 stycznia publikację na stronie Flex Comix Next swojej nowej serii zatytułowanej Himegami Gadget. Opowieść obracać się będzie wokół Eijiego, studenta 3 roku słynnej politechniki. Pewnego dnia, wracając samochodem z zakupów usłyszał "Proszę, ożeń się ze mną" - a na siedzeniu obok pojawiła się piękna dziewczyna...
 • Na stronie japońskiego sprzedawcy zabawek Takarajima Create Group pojawiła się informacja, że shōjo manga Rino Mizuho (The Magic of Chocolate) Happy Kappy zostanie zaadaptowana na anime. Historia obraca się wokół 9-letniej trzecioklasistki Suguri Kinoshity która kocha zwierzęta i wymyślanie ubrań i dodatków. Pewnego razu Suguri, kupując w sklepie materiał na ubranie zauważa niezwykle wyglądające kamienie. Rozmyślając nad tym, jak pięknie by one wyglądały w bransoletce, kupuje je i odkrywa istotę imieniem Kappy - trzyletniego księcia z Kapimeshii. Manga publikowana jest od 2007r w magazynach Shōgaku Ichinensei i Pucchigumi. Zgodnie z informacją z Takara Tomy Arts, od kwietnia rozpocznie się sprzedaż lusterka i grzebienia (w pięciu odmianach) Happy Kappy. źródło : ANN

  powrót

 • Komentarze

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

  Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.