Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

"newsy ze świata anime (i nie tylko)" 17.03

 • Oficjalna strona Anime Contents Expo 2011 (ACE) potwierdziła w czwartek, że wystawa zostaje odwołana w związku z tragedią z 11 marca. Także festiwal piosenki anime FES, który miał odbyć się w tym samym centrum Makuhari Messe w dniach 26-27 marca został odwołany.
 • Hiroki Azuma, twórca historii anime Fractale publikuje swoje osobiste doświadczenia i obserwacje z trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca w czwartkowym wydaniu New York Times. Stwierdził w nim m.in, że : Nigdy nie widziałem Japończyków myślących o tym (co się stało) i dyskutujących tak wiele na temat społeczeństwa. Do niedawna, Japończycy i rząd postrzegani byli jako niezdecydowani, samolubni skłóceni i roszczeniowi. A teraz próbują bronić narodu razem, tak jak zupełnie inni ludzie. Używając języka młodego pokolenia, wydaje się, że całkowicie zmienił się ich kyara (charakter)... Pełen artykuł ukaże się w internetowym wydaniu NYT 28 marca.
 • Japoński wydawca Shueisha przekierowuje odwiedzających jego stronę a także stronę magazynu Shonen Jump na You Tube, do wiadomości wideo od twórcy Dragon Ball i Dr Slump - Akiry Toriyamy. Shueisha przekaże wszystkie wpływy z reklam z osób oglądających wideo dla ofiar trzęsienia ziemi 11 marca (Tōhoku Chiho Taiheiyō-oki Jishin) i tsunami. Anglojęzyczną wersję wiadomości Toriyamy, Shueisha umieściła na You Tube w czwartek. Komentarze anglojęzyczne od oglądających wideo będą przetłumaczone na język japoński dla ofiar katastrofy. Toriyama wcześniej narysował ilustrowaną wiadomość, wspierającą ofiary. Oficjalna strona magazynu wydawnictwa Kodansha Evening zamieściła ilustrowane wiadomości od twórców współpracujących z magazynami, wspierające ofiary z 11 marca: * Mieko Ohsaka * Riki Kusaka * Mitsurou Kubo (Moteki) * Kei Aoyama (SWWEEET) * Yuriko Nishiyama (Harlem Beat) * Kenji Sonishi (Neko Ramen) * Mari Otani * Takahiro Kochi (Kabachitare!) * Masayuki Takano (Blood Alone) * Tsuyoshi Matsumoto * Souichi Moto (Megumi) * Kenshi Hirokane (Human Crossing, Kosaku Shima) * Sachiko Aoki (wszystkie prace można ściągnąć, na stronie znajdują się pod nimi linki - format: *.pdf - przyp. własny)
 • Producent The Super Dimension Fortress Macross II: Lovers, Again i Moldiver, animator Astro Boy (z 1980r), główny animator pierwszej serii anime Macross i kierownik produkcji w studiach Artland i AIC - Hiroshi Kakoi zmarł podczas trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca.
 • Chika Umino została zdobywczynią tegorocznej nagrody Manga Taisho (Cartoon Grand Prize) za swoją shōgi mangę (mangę o szachach - shōgi - japońska odmiana szachów). Po otrzymaniu nagrody, narysowała poniższy obrazek:
  Stworzyła również pracę-wsparcie dla Japończyków po tragedii z 11 marca :
  W przeciwieństwie do innych nagród mangowych, które wybierane są przez redaktorów, w komitecie Manga Taisho zasiadają pracownicy księgarń, którzy odpowiadają w nich za działy mangi. Nagrody przyznawane są wyłącznie pracom z roku poprzedniego, które ukazały się w nie więcej niż 8 tomach. Tegoroczny komitet nominował 13 prac:
 • W majowym numerze magazynu o grach Tech Gian, który ukazał się w sobotę, znalazła się informacja, że powstaje anime na podstawie mangi Hideki Yamady Manyū Hiken-chō. Historyczna opowieść umiejscowiona jest w alternatywnej erze Edo (Taihei) i podąża za Chifusą, mocno obdarzoną żeńskimi atrybutami wojowniczką z klanu Manyū. Manga publikowana jest od 2005r i do tej pory ukazało się 5 tomów zebranych.
 • Majowy numer miesięcznika Dragon Magazine, który ukazał się w sobotę, przyniósł informację iż wciąż powstają nowe anime na podstawie powieści ilustrowanej Sekiny Aoi Seitokai no Ichozon. W 2009 roku powstał już na jej podstawie serial animowany. Komedia obraca się wokół Kena Sugisaki, chłopaka, który został członkiem rady szkolnej w prywatnym liceum - i jest jedynym chłopakiem w niej, otoczonym przez śliczne dziewczyny.
 • Wydawca Nihonbungeisha ogłosił w czwartek, że w związku ze szkodami wywołanymi przez trzęsienie ziemi i tsunami z 11 marca, zostaje zawieszone wydawanie mangi Hakuryū Legend w magazynie Weekly Manga Goraku. Historia Genshiryoku Mafia (Nuclear Power Mafia) z mangi nie ukaże się w piątkowym wydaniu magazynu. Pisarz Dai Tennōji i rysownik Michio Watanabe rozpoczęli publikację Genshiryoku w zeszłym miesiącu. Skupia się ona na mrocznej stronie energetyki jądrowej, w szczególności na incydencie w typie Czernobyla w placówkach prowadzonych przez Tōto Denryoku. Prawdziwa firma Tokyo Denryoku (TEPCO - Tokyo Electric Power Company) jest właścicielem elektrowni jądrowej Fukushima Daichi, której problemy po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca obserwuje cały świat. źródło : ANN

  powrót

 • Komentarze

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

  Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.