Tegoroczny 10 numer tygodnika Shōnen Magazine przyniesie w środowym wydaniu informację, że Ken Akamatsu, po trzech następnych rozdziałach, zakończy swoją mangę Negima! Magister Negi Magi. Jednakże, zanim to nastąpi, manga zostanie zawieszona na dwa wydania tygodnika, ze względu na przygotowanie do zakończenia, więc seria powróci na jego łamy 29 lutego, w 13 numerze. Zakończenie nie nastąpi więc wcześniej niż w 15 numerze, w marcu. Akamatsu rozpoczął publikację Negima! Magister Negi Magi w Weekly Shōnen Magazine w 2003r a w tym miesiącu ukaże się jej 37 tom zebrany. Na podstawie mangi powstały seriale anime, kilka OVA, aktorski serial, film i kilka spinoffowych mang.
Studio Kyoto odświeżyło w piątek stronę telewizyjnego serialu anime Hyoka i podało dalszą część obsady seiyu : Satsuki Yukino (Inuyasha - Kagome) jako Tomoe Oreki Ryotaro Okiayu (El Hazard - Katsuhiko) jako Masashi Tōgaito Yukana (Code Geass - C.C.) jako Fuyumi Irisu Mami Koyama (Dr. Slump - Arale) jako Yōko Itoigawa Anime jest adaptacją młodzieżowej powieści Honobu Yonezawy Hyou-ka: You can't escape . Oprócz adaptacji na anime, w miesięczniku Shōnen Acepublikowana będzie (od marcowego numeru) mangowa adaptacja powieści. Anime ma mieć premierę w kwietniu.
Poniedziałkowe wydanie 30 numeru magazynu Champion RED Ichigo przyniesie informację o rozpoczęciu adaptacji na anime mangi Hideaki Yoshikawy Kagaku na Yatsura. Anime będzie sprzedawane wraz z mangą. Ta rozgrywająca się w przyszłości, "kłopotliwo-naukowa" romantyczno-komediowa opowieść podąża za dziewczyną-cyborgiem i dziewczyną będącą w połowie psem, które, wykorzystując naukę, posuwają się do skrajności. (Hmmm - mangę otagowano m.in. jako ecchi, a od siebie dodam, że, biorąc pod uwagę te rozdziały, które na szybko przejrzałem - nawet momentami "ostrą ecchi"). Publikacja mangi rozpoczęła się w 2010r a w styczniu ukazał się jej drugi tom zebrany. Jako seiyu pojawią się : Ryota Ohsaka, Toa Yukimura, Ringo Aoba, Ryō Kasumi, Rino Kawashima i Yuana Miyazawa. Ze względu na typ anime, powyższe nazwiska niekoniecznie są ich rzeczywistymi nazwiskami.
Na oficjalnej strona OVACode Geass: Nunnally in Wonderland pojawiła się lista postaci z anime w rolach z postaci z Alicji w Krainie Czarów. Lelouche i jego siostra Nunnally wystąpią w rolach (odpowiednio) Szalonego Kapelusznika i Alicji, C.C. wystąpi w roli Kota z Cheshire, Suzaku dalej będzie pełnił królewską służbę - tym razem jako Biały Rycerz, Kallen zagra Marcowego Zająca. Charles zachowa swoje imię - lecz jako nieśmialy Król Kier a Marianne pokaże swoją władzę jako Królowa Kier. Pozostali bohaterowie Code Geass zagrają : * Anya Alstreim jako Biały Królik * Rivalz Cardemonde jako Suseł * Kanon Maldini jako Czerwona Królowa * Schneizel el Britannia jako Czerwony Król * Gino Weinberg jako Czerwony Rycerz * Cornelia li Britannia jako Biały Król * Euphemia li Britannia jako Biała Królowa * Villetta Nu jako Gryfon * Nina Einstein jako Kucharz * Milly Ashford jako Księżna * Cécile Croomy jako Mors * Rolo Lamperouge jako Nibyżółw (Żółwiciel) * Lloyd Asplund jako Pan Gąsienica * Shirley Fenette jako Fawn (Sarenka ? ) Anime ukaże się na BD i DVD z angielskimi napisami.
Internetowa reklama miesięcznika Comic Alive zawiera informację, że manga MM!zmarłego w zeszłym roku Akinari Matsumo i Isseya Hyōju zostanie zakończona w kwietniowym numerze magazynu, który ukaże się 27 lutego. Ta romantyczna komedia zadebiutowała na kartkach magazynu we wrześniu 2008r a była adaptacją oryginalnej serii powieści ilustrowanych Matsuno i QP:flappera. 22 listopada zeszłego roku ukazał się jej 6 tom zebrany. MM! opowiada o licealiście Tarō Sado, który odkrywa, że jest ... masochistą. Próbuje ukryć w szkole swoje skłonności i aby się z nich "wyleczyć", prosi o pomoc szkolny "2 Klub Wolontariuszy".. Na podstawie MM! powstał w 2010r serial anime a 10 tom niedokończonej serii powieści ukazał się we wrześniu 2010r.
Piosenkarka Ai zamieściła w piątek na You Tubeswój AMV Utsukushikimono, endingową piosenkę z filmu anime Berserk Ōgon Jidai-Hen I: Haō no Tamago.
Pięciominutowy AMV w całości składa się z ujęć z filmu.
W czwartek, oficjalny kanał You Tubezamieścił wideoreklamówkę anime.
Film będzie miał premierę w sobotę (dziś) - 4 lutego. Strona Gyaastreamuje pierwsze 10 minut filmu, lecz jedynie dla komputerów z japońskim IP. Film jest pierwszym z trylogii, druga część, zatutyłowana The Battle for Doldrey i trzecia - Descent będą miały premierę również w tym roku (odpowiednio - w czerwcu i drugiej połowie).
Dookoła Anime i Mangi
Altus rozpoczęła w piątek streaming openingowej animacji z gry Persona 4: The Ultimate in Mayonaka Arena.
Altus i Arc System Works (Guilty Gear, BlazBlue) są producentami tej gry zręcznościowej i gry wideo na PS 3 i Xbox 360.
Oficjalna strona grySumioni rozpoczęła w piątek streaming telewizyjnych wideoreklamówek.
Przewijankowa gra na PS Vita pozwala graczom na walkę z wrogami przez wykonywanie ruchów naśladujących posługiwanie się pędzlem, dzięki którym można usuwać przeszkody, wyprowadzać ataki i przyzywać Feniksa i innych "bogów tuszu".
Źródło : ANN.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.