Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

46 Sal Centralnych

Free Image Hosting at www.ImageShack.us"46 Sal Centralnych" (jap. 中央四十六室 Chuuou yonjuuroku shitsu) - to tajemnicza organizacja, o której nie wiadomo zbyt wiele. Stanowi główną władzę sądowniczą w Soul Society. Podlegają tylko rodzinie królewskiej. Organizacja ta składa się z 40 mędrców i 6 sędziów. Przebywają oni w specjalnym miejscu - Seijou Toukyorin (jap. 清浄塔居林, dosł. "Gaj, w którym mieszczą się Niepokalane Wieże" ). Oprócz członków Rady, nikt nie może tam przebywać, niezależnie od statusu społecznego. Decyzje podjęte przez 46 Sal Centralnych są nieodwołalne i bezapelacyjne.

46 Sal Centralnych sprawuje funkcję sądu, ale i dokonuje egzekucji. Ich kompetencje obejmują przede wszystkim najważniejsze sprawy, takie jak, np. zdrada. Kary za mniejsze przewinienia mogą wyznaczać Kapitanowie.

W Soul Society są różne sposoby egzekucji:

  1. Dół Pieczętowania Dusz - starożytny sposób egzekucji, który został zaniechany, gdyż uznany został za barbarzyński. Ten sposób polegał na wrzuceniu skazańca do dołu zbudowanego z kamienia śmierci - rzadkiego kruszcu, który nie pozwalał ofiarom na korzystanie z energii duchowej (reiatsu). W owym dole znajdowały się Hollowy, z którymi skazaniec musiał walczyć aż do swojej śmierci.

  2. Soukyoku (双殛 ) - forma egzekucji stosowana na dowódcach (w ten sposób miała też zostać zabita Rukia Kuchiki). Sposób ten polega na umieszczeniu Shinigami na specjalnym stopniu i przebudzeniu z halabardy zanpakutou zwane Soukyoku. Ten zmienia się w ognistego feniksa i przybiera swoją prawdziwą formę, Kikouou. Kikouou posiada siłę miliona zanpakutou, a ta moc zwiększa się dziesięciokrotnie, gdy feniks przebija swoją ofiarę.

  3. Zapieczętowanie mocy, oraz banicja z Soul Society - forma egzekucji mająca na celu zapieczętowanie mocy, oraz wygnanie danej osoby z Seretei, lub Soul Society. Ukarany w ten sposób został Isshin Kurosaki, Ran'Tao, oraz niedoszle Kisuke Urahara.


źródło: wikipedia.org

Soukyoku:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us