Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

BeForU

BeForU - kobieca grupa J-pop, która początkowo nagrywała piosenki do serii gier wideo związanych z rytmiką firmy Bemani. BeForU jako zespół zadebiutował w 2000 roku piosenką "Dive" (wykorzystana w filmie Wasabi). Producentem był Naoki Maeda z labelu Konami. W 2006 roku grupa przeszła do wytwórni Avex tracks.

BeForU NEXT

Po tym jak Shiyuna w 2004 roku opuściła zespół, odbyły się przesłuchania na 2 nowych członków. Jednak zamiast dwóch dziewczyn do zespołu dostały się trzy: Miharu Arisawa, Sayaka Minami i Risa Sotohana. Wtedy też zapadła decyzja o powstaniu BeForU Next, ponieważ zmieniła się liczba dziewcząt w zespole.
Debiutanckim singlem BN był kawałek KI・SE・KI. Premiera odbyła się tego samego dnia co DDR Festiwal. Do CD dołączona była płyta DVD z wiadomością od producenta i członkiń zespołu.
W 2006 roku przyszedł czas na album zatytułowany BeForU II. W tym samym roku wydano również DVD BeForU FIRST LIVE at ZeppTokyo 2006 promujące album.
Riyu Kosaka, Noria Shiraishii Yoma Komatsu utworzyły grupę bliźniaczą do BeForU NEXT zwaną BeForU Orimen, nagrywając piosenkę チ・カ・ラ (Chikara Power), występując jednocześnie pod wydawnictwem Avex Track.
1 Listopada 2006 przyszedł czas na kolejny singiel, będący zapowiedzią kolejnego krążka z lebelu Avex. Singiel nosił tytuł Red Rocket Rising.
22 grudnia 2006 roku światło dzienne ujrzał kolejny numer Get Set Go.
17 stycznia 2007 roku r11; Strike Party!!! -będący openingiem do 3 sezonu popularnego Anie "MAJOR".
Trzeci album, BeForU III: Breaking Into the Probability Changes został wydany 14 marca 2007 pod szyldem Avex Track. W niedługim odstępie czasu przyszła kolej na Zepp Tokyo and performed live for BeForU LIVE 2007 (CD+DVD).
Pierwszym singlem było Yoru Hanabi (夜花火 Night Fireworks). Następnie o BeForU ucichło na dłuższy czas.
12 grudnia 2007 Riyu na swoim blogu napisała, że Miharu Arisawa i Yoma Komats z powodu choroby nie są w stanie kontynuować działalności w zespole. Na koncercie 30 grudnia Noria i Risa Sotohana ogłosiły odejście z zespołu w celu rozpoczęcia karier solowych.
Już 3 marca mogliśmy podziwiać pierwszy w historii zespołu Extended play -6NOTES, wydanego przez niezależne Be+Wings Records label, będący własnością zespołu. Na krążku znajdowało się 6 piosenek śpiewanych solo przez każdą z dziewczyn. Nie trafił on jednak do sklepów. Jego zakup był możliwy tylko w dniu koncertu 29 lutego 2008 roku.

The Third Generation

15 lutego 2008 strona In internetowa Be+Wings została ponownie otwarta. Zamieszczono na niej informację o 3 nowych członkiniach zespołu: Ayano Tachibana, Hiromi Nishiuchi i Megumi Fukushita. Nagrany został nowy singiel "Riyu's Carnival". Niestety, z powodów zdrowotnych Sayaka nie brała udziału w nagraniach, krótko po tym opuściła grupę.

Członkowie

Yoma Komatsu (小松代真 ) - 代真 (opuściła grupę w 2007)
Noria Shiraishi (白石紀亜 ) - Noria (opuściła grupę w 2007)
Riyu Kosaka (小坂りゆ )
Shiyuna Maehara (前原しゆな ) (opuściła grupę w 2004)

BeForU NEXT
Risa Sotohana (外花りさ ) - Lisa Sotohana (opuściła grupę w 2007)
Miharu Arisawa (有沢みはる ) - (opuściła grupę w 2007)
Sayaka Minami (南さやか ) (opuściła grupę w 2008)
Riyu Kosaka (小坂りゆ )

BeForU III
Ayano Tachibana (立花彩野 )
Hiromi Nishiuchi (西内裕美 )
Megumi Fukushita (福下惠美 )
Riyu Kosaka (小坂りゆ )

Dyskografia

Single
KI・SE・KI
Red Rocket Rising
Get set GO!! 〜BeForU Astronauts Set〜
Strike Party!!!
Yoru Hanabi (夜花火 Night Fireworks)

Albumy
BeForU
BeForU II
BeForU III

DVD
BeForU FIRST LIVE at ZeppTokyo 2006
Going Happy!!
BeForU LIVE 2007 ZEPP TOKYO
BeForU / Four Piece Riyu Kosaka / Live 2008

Mini-Albumy
6NOTES

Inne
BREw04;K DOWN! (Original Version)
チカラ (Original Version)
ever snow (as sung by Yoma)
DIVE ~more deep and deeper style~
Freedom (Original Version)
GRADUATION ~それぞれの明日~ (Original Version)
Under The Sky [in full in IIDX, as edited in DDR] (By Sayaka Minami from BeForU with platoniX (Tatsh & Junko Hirata) (Original Version)
BLACK OUT (Original Version)
Staff Roll [DDR EX OST] (full version of GRADUATION ~それぞれの明日~)

źródło: wikipedia.org