Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Hollow

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Hollow - (jap. ホロウ ) z ang. "Pusty"; jest to dusza, która ze względu na ciężkie grzechy nie trafiła do Soul Society. Mogą być też inne przyczyny stania się "pustym", jak np. głębokie cierpienie duszy, czy całkowita utrata Łańcucha Przeznaczenia (因果の鎖 inga no kusari). Dla każdego hollowa charakterystyczne są: kościana, biała maska na twarzy oraz dziura w miejscu, gdzie znajdował się Łańcuch Przeznaczenia. Zazwyczaj też hollow nie pamięta nic ze swojego ludzkiego życia. Większość osobników posiada też jakąś niszczącą umiejętność. Jedną z silniejszych broni jest Cero (虚閃 (セロ ), czyli bardzo silne uderzenie strumienia dziwnej mocy. Wydobywa się ono zazwyczaj z ust hollowa lub np. z ręki. Tą umiejętność posiadają przede wszystkim Menosy i wyżej postawione hollowy.

Hollow jako cierpiąca dusza pożera inne dusze lub inne hollowy. Dzięki temu staje się coraz silniejszy. Głodny lub rozwścieczony wydaje z siebie charakterystyczny, pusty ryk. Z czasem może ewoluować w wyższe formy - ulec transformacji w Menosa, dalej w Adjuchasa i w końcu na Arrancara. Jeżeli jednak dusza pokona proces hollowfikacji staje się Vizardem.

Wszystkie Hollowy mieszkają w Hueco Mundo (tłumacząc poprawnogramatycznie: Mundo Hueco [hiszp. "świat, który jest pusty"]). Czasami jednak udaje im się przedostać do Soul Society lub do świata ludzi. Shinigami jednak natychmiastowo eliminują takie osobniki. Jednym ze sposobów unicestwienia hollowa jest pogrzeb duszy (zmazanie jego grzechów przez Shinigami zanim dusza przemieni się w hollowa). Można też zabić hollowa, przez co jego grzechy z czasu bycia "pustym" zostają zmazane i zostaje odesłany do Soul Society. Jednak jeżeli grzechy duszy za życia były zbyt poważne, dusza trafia do piekła.

Istnieje wiele rodzajów hollowów. Podstawowy podział to:

 • Półpuści - dusze, które nie przemieniły się jeszcze w hollowy; najczęściej są przywiązane do pewnego miejsca (ang. "Earthbound Spirits" ) lub osoby (ang. "Obsessed Spirits" ) ;

 • Puści - niżej postawione hollowy; wyróżnia się wśród nich podgrupę Wielkich Pustych (jap. 巨大虚, ヒュージホロウ hyūji horō ).

 • oraz Menosy - najsilniejsza grupa hollowów; dzielą się na Gilliany, Adjuchasy i Vasto Lorde;


 • Free Image Hosting at www.ImageShack.us

  Menos - (jap. メノス Menosu ) (hiszp. "minus" lub "mniej" ) powstaje ze 100 hollowów, pożerających się nawzajem. Są potężne, władają Cero. Są ich ogromne ilości. Dzielą się na 3 grupy:

  Free Image Hosting at www.ImageShack.usGillian - (ギリアン, 最下大虚 girian; hiszp. "Niezliczone stworzenia" jap. "najmniejsi z wielkich Hollowów" ) zwane też Menosy Grande (jap. (メノスグランデ, 大虚 menosu gurande ); są to ogromne hollowy, powstałe ze 100 pożerających się pojedynczych jednostek. Są bardzo duże, jednak nie są zbyt inteligentne. Normalnie zamieszkują lasy w Las Noches - części Hueco Mundo. Do ich pokonania wysyła się jednostki Shinigami ze stopniem 6. Oficera i wyższych, jednak możliwe jest pokonanie Gilliana przez trzyosobowe grupy przeciętnych Shinigami. Gilliany żyją stadnie. Zaledwie kilka jednostek ma zdolności przywódcze. Wyróżniają się one trochę innym kształtem maski. Generalnie wszystkie Gilliany wyglądają tak samo. Wszystkie też posługują się Cero w walce. Mają też najszybszą zdolność regeneracji spośród wszystkich Menosów. Gilliany to najliczniejsza grupa Menosów. Choć żyją w stadach to często zjadają się nawzajem. Wtedy to, kiedy wyodrębni się najsilniejsza jednostka, która nie zostanie zjedzona, ewoluuje ona do postaci Adjuchasa.

  Free Image Hosting at www.ImageShack.usAdjuchas - (アジューカス,中级大虚 ajūkasu; hiszp. "Kamienny demon" jap. "Stojący pomiędzy Wielkimi Hollowami" ) mniejsze jednostki od Gillianów; muszą zjadać inne Adjuchasy, aby nie powrócić do formy Gilliana, a co uniemożliwi im ponowną transformację. Przypominają bardziej swym kształtem zwykłe Hollowy, jednak dysponują Cero, jak każdy Menos. Mają świadomość, są bardziej ludzcy, jednak posiadają zwierzęcy instynkt. Są silniejsze, szybsze i inteligentniejsze od Gillianów, mogą walczyć z Shinigami. Często tracą możliwość regeneracji. Niektóre Adjuchasy po pewnym czasie ewoluują do najwyższej formy Menosów - Vasto Lorde. Jeżeli jednak nie są w stanie przejść przemiany mogą pozostać Adjuchasami na zawsze, pod warunkiem, że pozwoli na pożarcie części swojego ciała przez innego Pustego. Adjuchasy mają zdolności przywódcze. Mogą sobie podporządkować całe armie Gillianów. Jest to dość liczna grupa Menosów.

  Free Image Hosting at www.ImageShack.usVasto Lorde (ヴァストローデ, 最上大虚 vasuto rōde; hiszp. "zdecydowane", "pan" lub "król"; jap. "Wielki król Pustych" ) najbardziej przypominające ludzi Puści. Ich maski zostały złamane, co nawiązuje do ich nazwy. Posiadają własne katany. Są nieliczną grupą, za to najpotężniejszą. Nie wiadomo w jaki sposób Adjuchas staje się Vasto Lorde. Generalnie nie zapuszczają się w okolice lasu Las Noches. Prawdopodobnie jest ich zaledwie kilkunastu. Vasto Lorde są tak potężne, że spokojnie są w stanie pokonać kapitana Shinigami. Aizen Sōsuke stworzył z Vasto Lorde, za pomocą Hougyoku, grupę Arrancarów. Są oni znacznie silniejsi niż Vasto Lorde, którzy naturalnie stali się Arrancarami.