Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Kidou

Kidou - demoniczna magia, zaklęcia używane przez Shinigami. Kidou dzielimy na dwa odłamy: Hadou (破道 ) - zaklęcia ofensywne, służące głównie do ataku oraz Bakudou (縛道 ) - zaklęcia defensywne lub np. leczące. Zaklęć jest dokładnie 100. Im niższy numer tym słabsze zaklęcie. Każde kolejne wymaga coraz bardziej skomplikowanych inkantacji.
Aby rzucić zaklęcie należy wypowiedzieć odpowiednie słowa zaklęcia, jego rodzaj, numer i nazwę. Shinigami z większym doświadczeniem oraz wyższym reiatsu nie muszą wypowiadać żmudnych zaklęć, wystarczy rodzaj, numer zaklęcia i nazwa.


 • Lista znanych Bakudou

 • Lista znanych Hadou


 • Lista nieznanych zaklęć:

  Nazwa: Hakufuku (白伏, White Crawl, Biały Pełzak)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Hinamori Momo użyła tego zaklęcia, aby wydostać się z celi. Zaklęcie to miesza zmysły i wywołuje dezorientację u wroga.
  Nazwa: Kyōmon (鏡門, Mirror Door, Lustrzane Wrota)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Hitsugaya Toushiro użył tego zaklęcia, aby zamknąć Hinamori w jej pokoju szpitalnym. Bariera ta, wyglądająca jak szklana ściana jest ciężka do przełamania z zewnątrz, za to bardzo łatwo ją zniszczyć od wewnątrz.
  Nazwa: Garganta (黒腔[ガルガンタ], Garuganta; z hiszp. "Gardło", z jap. "Czarna Jama")
  Inkantacja: Kamień łączący dwa światy, leżący w mojej prawej dłoni, miecz zabezpieczający rzeczywistość po mojej prawicy. Czarnowłosy pasterz, przewodnictwo powieszonego człowieka, wraz z przybyciem stratusa uderzamy w ibis.
  Opis: Technika używana przez Hollowy w celu dostania się do ludzkiego świata. Otworzyć Gargantę potrafią też Urahara, Tousen i Mayuri.  Nazwa: Hachigyō Sougai (8 Joined Twin Cliffs, 8 Połączonych Bliźniaczych Klifów)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Technika, której używa Hachigen Ushoda. Jest to silna bariera, która usuwa przestrzeń tak, że żyjące istoty mają wrażenie, że ona w ogóle nie istnieje.


  Nazwa: Ryubi no Jōmon (竜尾の城門, The Gate of Dragon Tail, Brama Smoczego Ogona)
  Inkantacja: Bracia wycofajcie się na odległość ośmiu słońc i stójcie tak; niebieski rygiel; biały rygiel; czarny rygiel; czerwony rygiel; toną w oceanie razem szukając odkupienia.
  Opis: Hachigen Ushōda użył tej bariery przeciwko Barraganowi. Wygląda ona jakby ogromne deski otaczały przeciwnika i zamykały go w końcu jak w wielkim pudle.

  Nazwa: Koko no Jōmon (虎咬の城門, The Gate of Tiger Fang, Brama Tygrysiego Kła)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Hachigen użył tej techniki po zostaniu Vizardem. Bariera bierze się znikąd i ma kształt młyna wodnego. Razem z Ryubi no Jomon, Kikai no Jomon i Hoyoku no Jomon, tworzy Shiji no Saimon.


  Nazwa: Kikai no Jōmon (亀鎧の城門, The Gate of Turtle Shell, Brama Żółwiej Skorupy)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Bariera ta tworzy mnóstwo sześcioboków, ułożonych w kształt plastra miodu.

  Nazwa: Hoyoku no Jōmon (鳳翼の城門, The Gate of Phoenix Wings, Brama Skrzydeł Feniksa)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Bariera ta tworzy się z desek i kamieni, przybiera kształt abażuru przypominającego obejmujące skrzydła, osłaniające głowę i tułów ptaka.

  Nazwa: Shiji no Saimon (四獣の塞門, The Gate of Four Beasts, Baram Czterech Bestii)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Bariera ta tworzy się z połączenia Ryubi no Jomon, Koko no Jomon, Kikai no Jomon i Hoyoku no Jomon. Połączone bariery stanowią ogromne więzienie w kształcie prostopadłościanu, otaczające wroga.

  Nazwa: Shisō Kekkai (四葬結界, Quad Burial Barrier, Bariera Kwadratowego Grobu)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Genryūsai Shigekuni Yamamoto użył tej techniki, by uwięzić Kougę Kuchiki. Cztery włócznie wiążą ręcę i nogi przeciwnika. Wróg jest zamykany w trumnie z łańcuchami.

  Nazwa: Kongōbaku (金剛爆, Adamantine Blast, Adamentowe Podmuch)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Jest to technika podobna do Soukatsui. Użył jej Kouga Kuchiki. Jest to czerwony podmuch energii.

  Nazwa: Gaki Rekkō (牙気裂光, Raging Light Fang)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Jest to wystrzał promieni zielonego światła, uformowanych w klatę.

  Nazwa: Hyōga Seiran (氷河晴嵐, Glacier Vapor Storm, Podmuch Lodowca)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Jest to strumień lodu, który przełamuje zaklęcia do numeru 89 i niższe.

  Nazwa: Jikanteishi (時間停止, Temporal Stasis, Wstrzymanie)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Zapomniane zaklęcie. Użył go Tessai, aby zatrzymać czas na pewnej powierzchni.

  Nazwa: Kūkanten'i (空間転位, Spatial Displacement, Zamiana)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Zwyczajna teleportacja, z możliwością przeniesienia obiektu pod wpływem zaklęcia.

  Nazwa: Keikatsu (啓活, Opening Revival, Przebudzenie)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Zaklęcie leczące wyłącznie jedną osobę.

  Nazwa: Meiyu (明癒, Luminous Healing, Leczenie Świetlne)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Leczy 5 osób na niewielkim terenie.

  Nazwa: Shimoku (紫木, Purple Tree, Fioletowe drzewo)
  Inkantacja: nieznana
  Opis: Otrucie przeciwnika

  Nazwa: nieznana
  Opis: Nienazwana sześciokątna bariera, Aizen użył jej przeciw Ichigo. Bariera chroni ustaloną część ciała, a w chwili ataku na nią, rozprasza się. Aizen ochraniał nią tył swojej głowy.  Nazwa: nieznana
  Opis: Technika Aizena, użył jej, aby zablokować cios Kyouraku w 389 chapterze.
  Nazwa: nieznana
  Opis: Technika użyta przez Byakuyę, by chronić Rukię, chapter 302.  Nazwa: nieznana
  Opis: Bariera ukrywająca, użyła jej Isane, by nie zostać znaleziona przez Zommari Leroux, ep. 198


  Nazwa: nieznana
  Opis: Kidou pozwalające na ukrycie pewnego terenu wewnątrz. Techniki tej użył Aizen do szpiegowania Urahary. Został jednak szybko odkryty prze Hirako Shinjiego.


  Nazwa: nieznana
  Opis: Technika użyta przez Uraharę na Aizenie. Polega na pojawieniu się kajdanek na dłoniach ofiary. Blokuje jej reiatsu i może wybuchnąć.  Nazwa: nieznana
  Opis: Technika, której używał Amagai Shuusuke. Polega na rozpostarciu zielonej bariery wokół siebie za pomocą skrawków papieru. Możliwa jest wtedy teleportacja, maskująca reiatsu.


  Nazwa: nieznana
  Opis: Bariera w kształcie piramidy. Użył jej generał Yamamoto. Polega na wytworzeniu zielonej bariery w kształcie piramidy wokół ofiary lub siebie. Bariera ta jest bardzo mocna, może przetrzymać nawet najsilniejsze ataki.


  Nazwa: nieznana
  Opis: Technika użyta przez Ginreia Kuchiki przeciw Muramasie. Wyglądało to na zieloną poświatę, która uniemożliwiła Murasamie kontrolę nad mieczem Ginreia. Wg Ginreia sekret tej techniki polega na zamknięciu swego serca przed wpływem złego Zanpakutou.  Inne techniki:

  Shunkō (瞬閧, Flash Cry, Krzyk Błyskawic): Technika bojowa, technika łącząca techniki walki wręcz z magią demoniczną. Używający techniki jest okryty wysoko sprężoną magią demoniczną na plecach oraz ramionach. Eksplodując tę masę energii przesyła ją ku rękom i nogom. Używa jej Yoruichi Shihouin i Soifon.  Hanki (反鬼, Reverse Demon, Odwrót Demona) - technika umożliwiająca wyprowadzanie silnych ciosów, w celu anulowania działania Kidou przeciwnika.


  Kidōhō (鬼道砲, Kidō Cannon) - intensywne nagromadzenie energii do użycia Kidou. Składa się z kryształów skoncentrowanych do ataku na wroga. Podczas odpalenia przybiera zwierzęcy kształt i sprawia wrażenie jakby ryczało. Wybuch jest niebezpieczny. Wywołuje duże zniszczenia nie tylko w Soul Society, ale i w świecie ludzi.  Kidō Gun - broń skonstruowana przez Ran Tao, przypomina Kidō Cannon, przypomina kształtem broń palną, a wystrzał jest porównywalny z siłą shotguna. Nie wiadomo skąd ta broń czerpie swoje źródło mocy.