Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Kodeks samuraja

Samurajowie byli tak samo surowi dla siebie jak dla innych ludzi!

Rycerze wschodu
Japońscy daimyo(daimyo - pan feudalny - książę. Władał niepodzielnie częścią Japonii) mieszkali w zamkach, podobnie do europejskich książąt. Ich zamki budowano z drewna i kamieni. Armie samurajów broniły ziemi swojego pana przed atakami wrogów, pracowały także jako policja w czasie pokoju. Samurajowie byli zobowiązani prowadzić proste życie bez luksusów, ale ich panowie żyli jak królowie. Jeden z panów miał nawet letni dom pokryty złotem.

Trening samuraja
Samurajowie postępowali ściśle według zasad nazywanych busido, co znaczy "droga wojownika". Bardzo ciężko ćwiczyli na swojej drodze wojownika. W czasie bitwy używali ostrych stalowych mieczy, ale trenowali za pomocą drewnianych. Istnieje sztuka walki, zwana kendo, w której walczy się na niby drewnianymi kijami. Wojownicy ćwiczyli też zabijanie na poważnie. Wydając bojowy okrzyk, ścinali swoim mieczem głowę biednego wieśniaka.


Żądza władzy
Samurajskie bitwy przypominały wspaniałe i głośne uroczystości. Wojownicy trzymali jaskrawe, kolorowe sztandary wysoko nad głowami, uderzali w gongi, grzechotali bronią i wydawali okrzyki bojowe. Samuraj wykrzykiwał swoje imię i przyzywał swoich walecznych zmarłych przodków, żeby przerazić wrogów przed atakiem. ?cięcie pierwszej głowy było wielkim zaszczytem, dlatego wojownicy wręcz rzucali się do walki. Kiedy już ścięli głowy wrogów, pędzili do domu, by je pokazać i żądać nagrody!

Busido
*Posłuszeństwo - samurajowie nigdy nie sprzeciwiali się rozkazom swojego pana.
*Wyrzeczenie - jedli tylko proste jedzenie i nie mieli wygód.
*Dyscyplina - ciężko pracowali. Walka była ich pracą.
*Lojalność - samurajowie woleli zginąć, niż pozwolić zranić swojego pana w bitwie.