Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Kraje i wioski w świecie Naruto

Kraje i wioski w świecie Naruto:


W świecie Naruto istnieje 5 głównych wiosek Shinobi, które posiadają kage czyli przywódce, są również mniejsze kraje.

Kraj Ognia - Ukryta Wioska Liścia


Kraj Ognia - (jap. 火の国, Hi no Kuni) jest to fikcyjna wioska stworzona na potrzeby Anime i Mangi. Jego ukryta wioską jest Konoha – jest domem dla głównych bohaterów, słynie on z „Góry Hokage” gdzie widnieją wyryte w skale postacie byłych Hokage.

Konoha (jap. 木ノ葉隠れの里, Konoha Gakure no Sato, dosł. "Wioska Ukrytego Liścia") jest jedną z największych wiosek istniejących w tym świecie. Konoha została założona około 100 lat przed wydarzeniami rozgrywającymi się w Naruto

Dwanaście lat przed rozpoczęciem się naszej opowieści o Naruto wioska zostaje zatakowana przez lisa o dziewięciu ogonach, spowodował o wielki chaos oraz dużą liczbę ofiar. Został on powstrzymany przez Czwartego Hokage, który poświęcił swoje życie aby chronić wioske. Zapieczętował on lisa w ciel nowo narodzonego dziecka o imieniu Naruto (tytułowego bohatera).

Kraj Ziemi - Ukryta Wioska Kamienia


Na temat tej wioski wiemy bardzo mało, specjalizują się oni w technikach jutsu ziemi. Wiadome jest, że ta wioska kiedyś prowadziła zacięta walkę z wioską liścia. Przywódca tej wioski jest Tsuchi-kage, nie wiemy jednak ilu było innych przed nim. Jednym z mieszkańców wioski był Deidara z Akatsuki.

Kraj Pioruna - Ukryta Wioska Chmur


Wioska ta jest w ścisłym sojuszu z Wioską Ukrytego Deszczu. Kage, który rządzi w tej wiosce jest Raikage. Wioska posiada silnych ninja, chciała ukraść kiedyś Wiosce Liścia jeden z ich sekretów jakim jest BloodLine - Byakugan ale im się nie udało.

Kraj Wody - Ukryta wioska Mgły


Wioska nazywana także "Krwawą Wioską", jest jedna z potęg militarnych a przywódcą owej wioski jest Mizukage, jest ona spowita całkowicie mgła co stanowi idealny kamuflaż. W tej wiosce aby stać się ninja trzeba było stoczyć walkę na śmierć i życie ze swoimi przyjaciółmi. Pewnego dnia jeden tajemniczy chłopiec chał zaprzestać temu i pozabijał wszystkich studentów tego roku, warto dodać że nie był on jeszcze ninja. Znamy kilku mieszkańców tej wioski i warto dodać, że są oni byłymi członkami "Braterstwa Siedmiu Mieczy": Zabuza i Kisame.

Kraj Wiatru – Ukryta Wioska Piasku


Ta wioska znajduję się na pustyni, ma ona zawarty sojusz z Konohą. Przywódcą tej wioski jest Kazekage. Wioska jest otoczona skałą i prowadzi do niej 1 wąskie przejście przez wąwóz. W dawnych czasach wioskę strzegł Demon - Shukaku obecnie był on uwieziony w ciele Gary, który jest teraz przywódcą. Warto dodać, że wioska jest młoda i nie posiada żadnych klanów ponieważ kiedyś został zniszczona przez Sasoriego.


-->Inne wioski:
Kraj Dźwięku - Wioska Ukrytego Dźwięku
Kraj Fali - Wioska Ukrytej Fali
Kraj Wodospadu - Wioska Ukrytego Wodospadu