Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

MALICE MIZERMALICE MIZER (マリス・ミゼル; Marisu Mizeru) to zespół, którego muzykę trudno jest sklasyfikować. Ich wygląd może zmylić laika, szczególnie jeśli nie miał on wcześniej do czynienia z fenomenem Visual Kei. Podobnie jest z nazwą zespołu, złożoną ze słów "malice" - "'złośliwość" oraz "mizer" - prawdopodobnie od "misery" - "cierpienie", słów które wedle Many i Köziego odpowiadają na pytanie-sztandar które wyznaczało kierunek rozwoju zespołu: 'Czym jest człowiek?'.
Każdy z członków miał swój wkład w uczynienie MALICE MIZER zespołem tak oryginalnym i zróżnicowanym, jednak niekwestionowanym liderem był Mana, ekscentryczny gitarzysta odpowiedzialny nie tylko za ogólne brzmienie grupy, ale także za jej wizerunek. To on wraz z kolegą z poprzedniego zespołu, Közim, w sierpniu 1992 roku utworzyli MALICE MIZER. Wkrótce potem do składu przyjęli basistę Yu~Kiego, a w 1993 roku pierwotny perkusista Gaz zastąpiony został przez Kamiego.
Nie jest do końca jasne czemu pierwszy wokalista, Tetsu, w 1995 roku opuścił zespół. Jedne źródła podają, iż nie spełniał on wysokich oczekiwań Many, inne że to samemu Tetsu nie podobała się teatralność, jaka od zawsze towarzyszyła koncertom MALICE MIZER. Kilka miesięcy zajęło znalezienie jego następcy, następcy, który znaczniej lepiej potrafiłby się wczuć w klimat i odpowiadałby oczekiwaniom grupy. W końcu w październiku 1995 roku przesłuchanie (w formie imprezy karaoke) zadecydowało, iż nowym wokalistą MALICE MIZER został Gackt. Jakiś czas potem Yu~Ki wspominał w wywiadzie, iż Gackt wpasował się w zespół idealnie już od pierwszego dnia, a jednocześnie wniósł do niego wiele własnych pomysłów, które niewątpliwie miały wpływ na znaczny wzrost jakości i różnorodności piosenek a przez to i na wzrost popularności samej grupy.
Już po przejściu na major i wydaniu płyty Merveilles (która zadebiutowała na liście Oricon na drugim miejscu) Gackt postanowił opuścić zespół, aby poświęcić się karierze solowej. Niedługo potem, całkiem niespodziewanie na wylew do mózgu zmarł Kami. Po tej tragedii zespół postanowił przeczekać trochę przed podjęciem ważniejszych kroków, a tymczasem na zwolnione przez Gackta miejsce wysunąć do tej pory wspierającego tylko wokalistę - Klahę, który zaskoczył wszystkich niesamowitą siłą i czystością swego głosu. Pomimo tryumfów, jakie nadal święcili już w czteroosobowym składzie, w grudniu 2001 roku Mana, Közi, Yu~Ki i Klaha postanowili zakończyć swą działalność jako MALICE MIZER i podążyć własnymi ścieżkami.
Mana utworzył solowy projekt - Moi dix Mois, zaś Közi wraz z Harushiko Ash'em założył zespół Eve of Destiny i zajął się, tak jak Klaha, karierą solową.

wikipedia

Skład zespołu:
1. Mana - lider, współzałożyciel (wraz z Közim) i główny kompozytor zespołu, grał na gitarze i syntezatorach
2. Közi - współzałożyciel (wraz z Maną) grupy, był drugim (po Manie) autorem muzyki, grał na gitarze i syntezatorach
3. Yu~ki - był członkiem zespołu przez cały czas jego działalności, skomponował tylko jeden utwór w całej historii grupy, grał na gitarze basowej
4. Gaz - pierwszy perkusista grupy, odszedł w 1993
5. Kami - grał na perkusji od 1994 aż do śmierci na krwotok podpajęczynówkowy w 1994
6. Tetsu - pierwszy wokalista zespołu, odszedł w 1994
7. Gackt - drugi i najdłużej współpracujący (w latach 1995-1999) z grupą wokalista
8. Klaha - trzeci i ostatni wokalista Malice Mizer, działał od 2000 aż do rozpadu grupy w 2001

Oficjalna strona zespołu: http://www.malice-mizer.co.jp/top.html

Dyskografia:
Albumy:
Memoire [24 lipca, 1994]
Memoire DX [24 grudnia, 1994]
Voyage ~Sans Retour~ [7 czerwca, 1996]
Merveilles [18 marca, 1998 Columbia]
Shinwa (jap. 神話?) [1 lutego, 2000]
Bara no Seidou (薔薇の聖堂 ) [23 sierpnia, 2000]

Single:
Uruwashiki Kamen no Shoutaijou ((599;しき仮面の招待状 ) [10 grudnia, 1995]
Ma Chérie ~Itoshii Kimi E~ (ma chérie ~愛しい君へ~) [10 października, 1996]
Bel Air ~Kuuhaku no Shunkan no Naka De~ (ヴェル・エール~空白の瞬間の中で~) [6 sierpnia, 1997]
au revoir [3 grudnia, 1997]
Gekka no Yasoukyoku (月下の夜想曲 ) [21 lutego, 1998]
Illuminati [20 maja, 1998]
Le Ciel ~Kuuhaku no Kanata E~ (Le ciel ~空白の彼方へ~) [9 września, 1998]
Saikai no Chi to Bara (再会の血と薔薇 ) [3 listopada, 1999]
Kyomu no Naka de no Yuugi (虚無の中での遊戲 ) [31 maja, 2000]
Shiroi Hada ni Kuruu Ai to Kanashimi no Rondo (白い肌に狂う愛と哀しみの輪舞 ) [26 lipca, 2000]
Gardenia [30 maja, 2001]
Beast of Blood [21 czerwca, 2001]
Mayonaka ni Kawashita Yakusoku ~Bara no Konrei~ (真夜中に交わした約束~薔薇の婚礼~) [30 października, 2001]
Garnet ~Kindan no Sono E~ (Garnet ~禁断の園へ~)