Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Mouse On The KeysMouse On The Keys

Mouse on the Keys to japońskie trio z Tokio, grające muzykę sytuującą się gdzieś między jazzem a post rockiem. Zespół tworzy dwóch byłych członków formacji Nine Days Wonder (jedna z najważniejszych japońskich grup postrockowych) Akira Kawasaki (perkusja, instrumenty klawiszowe) i Atsushi Kiyota (fortepian, instrumenty klawiszowe) oraz Daisuke Niitome (fortepian, instrumenty klawiszowe), perkusisty i kompozytora muzyki w wielu projektach z nurtu jazz-funk/hip-hop.

Jeżeli muzykę Mouse On The Keys generalnie można zakwalifikować jako jazz, to ze względu na intrumentarium i inspiracje muzyków obejmujące amerykańską scenę posthardcore z lat 90, muzykę klasyczną, jazz i różne kierunki współczesnej muzyki tanecznej, nie jest to takie proste. Szczególnie, kiedy bębny wygrywają połamane, math-rockowe rytmy, a klawisze odpowiadają oryginalną klasyczno-jazzową hybrydą.

Podczas koncertów muzykę grupy ilustrują abstrakcyjne video-arty, które pomagają przenieść się publiczności, niezależnie od miejsca koncertu, Niemiec, Francji czy Polski w wirtualną podróż po Tokio.

Ostatnie wydawnictwo grupy to album "An Anxious Object" z 2009 roku, które w marcu będzie miało swoją premierę w Europie dzięki Denovali Records.

Terminy koncertów:

09.03.2010 Gdynia, Ucho
10.03.2010 Poznań, Blue Note Jazz Club
11.03.2010 Kraków, Re
12.03.2010 Wrocław, Firlej

Muzyki zespołu można posłuchać na stronie: http://www.myspace.com/mouseonthekeys

źródło Onet.pl