Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

News

NEWS - sześcioosobowy zespół japoński, w skład którego wchodzą Yamashita Tomohisa, Nishikido Ryo, Keiichiro Koyama, Takahisa Masuda, Shigeaki Kato i Yuya Tegoshi. Nazwa grupy wzięła się od akronimu punktów głównych horyzontu (ang. North, East, West, South).
W 2006 roku, grupa nagrała singiel "Sayaendō/Hadashi no Cinderella Boy". Już wtedy zespół składał się z sześciu członków, a stało się tak, kiedy Uchi Hiroki i Kusano Hironori, którzy byli wówczas niepełnoletni, wywołali skandal związany z piciem alkoholu. Po prawie rocznym zawieszeniu działalności zespół wydał siódmy singiel "Hoshi o Mezashite". W 2008 roku, po nagraniu swojego dziesiątego singla "Happy Birthady", NEWS został drugim japońskim zespołem po Kinki Kids, którego wszystkie single od czasu debiutu zajmowały na listach pierwszą pozycję.

Historia

2003-2006: Debiut i zawieszenie
Założona w 2003 roku przez wytwórnię Johnny's Entertainment dziewięcioosobowa grupa wydała singiel "NEWS Nippon", który został użyty podczas Pucharu Świata w piłce siatkowej kobiet. W 2004 roku, jeszcze przed pierwszym koncertem NEWS, zespół opuścił Moriuchi Takahiro (który stwierdził, że chce się skupić na nauce), a pozostali członkowie wydali kolejny singiel "Kibō: Yell", który zadebiutował na listach Oriconu. Dwa następne single "Akaku Moyuru Taiyō" i "Cherish" zadebiutowały w rankingach, tak samo jak pierwszy album NEWS "Touch", który już w pierwszym tygodniu sprzedał się na nakładzie 164 016 kopii.
Po zawieszeniu dwóch członków, 1 maja 2006 roku, po zakończonej trasie koncertowej "NEWS Spring Tour", zespół tymczasowo wstrzymał swoją działalność.

2007-2008: powrót NEWS
Zespół, jako sześcioosobowa grupa, powrócił 31 grudnia 2006 roku na sylwestrowym odliczaniu. Aby zaznaczyć swój powrót, grupa wydała singiel "Hoshi o Mezashite", który użyto jako piosenkę przewodnią w japońskiej wersji "Happy Feet: Tupot małych stóp".
7 listopada zespół wydał swój siódmy singiel "Weeeek" i drugi album "Pacific". Singiel już w pierwszym tygodniu sprzedał się w nakładzie 263 tys. egzemplarzy, a album 196 tys. kopii. W celu reklamy płyty, NEWS rozpoczęło trasę koncertową NEWS Concert Tour Pacific 2007-2008, która rozpoczęła się 15 grudnia 2007 a zakończyła 27 stycznia 2008 roku. W związku z ogromnym popytem na bilety, do trasy dodano dwa występy, a NEWS po raz pierwszy wystąpiło w Tokyo Dome.
W lutym 2008 roku grupa wydała ósmy singiel, "Taiyō no Namida", który został użyty jako motyw w filmie "Kurosagi" (główną rolę zagrał Yamashita Tomohisa). NEWS nagrało jeszcze dwa inne single, "Summer Time" (maj 2008) i "Happy Birthday" (październik 2008), zanim w sklepach pojawił się ich trzeci album studyjny "Color". 29 kwietnia do sprzedaży trafił nowy, 11 singiel grupy, pod tytułem "Koi no ABO" (恋のABO Love's ABO), który dotychczas sprzedał się w nakładzie 234 tys. sztuk.


Członkowie

Obecni członkowie
Yamashita Tomohisa
Nishikido Ryo
Koyama Keiichiro
Masuda Takahisa
Kato Shigeaki
Tegoshi Yuya Tegoshi

Byli członkowie
Moriuchi Takahiro
obecnie jest wokalistą zespołu One Ok Rock
Uchi Hiroki
Kusano Hironori

Dyskografia

Albumy studyjne
2005: Touch
2007: Pacific
2008: Color

DVD
NEWS Nippon 0304
Summary of Johnny's World (wspólnie z KAT-TUN i Ya-Ya-Yah)
Never Ending Wonderful Story DVD
NEWS Concert Tour Pacific 2007-2008: The First Tokyo Dome Concert
NEWS Live Diamond (data wydania: 4 listopada 2009)

źródło: wikipedia.org

Oficjalna strona: http://www.jehp.jp/top.html