Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Quincy

Free Image Hosting at www.ImageShack.usQuincy (jap. 滅却師 kuinshii?, dosł. "Niszczyciele" ) klan, który wyginął podczas walki z Shinigami. Quincy specjalizują się w walce z Pustymi. Używają do walki łuków, które najczęściej tworzą z cząstek duchowych. Noszą na ręku pięcioramienny krzyżyk. Trafiony przez nich duchową strzałą hollow, umiera na zawsze, a nie zostaje oczyszczony, jak to robią Shinigami.

Quincy w większej części wyginęli z ręki Shinigami. Konflikt wynikał z niszczących umiejętności Quincy, które naginały równowagę między światami ludzi i Hollowów. Znikało bezpowrotnie coraz więcej dusz. Działo się to 200 lat przed początkiem fabuły w anime. Shinigami postanowili unicestwić Quincy'ch. Wybili prawie wszystkich. Pozostało tylko dwóch Quincy z rodziny Ishida: Ryūken i jego syn Uryū.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Ryūken, który nie bardzo angażuje się w folklorystyczne legendy o Quincy, nie walczy. Za to młody Uryū, który uczył się u swego dziadka - Sōkena Ishidy, pragnie zemsty na Shinigami za swojego dziadka. Z czasem jego losy splatają się z głównym bohaterem - Kurosakim Ichigo.

Quincy walczą na wiele sposobów. Ich bronie absorbują energię duchową z otoczenia.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Techniki walki Quincy to:
Świadomość duchowa - widzą Pustych, dusze i Shinigami a także wstęgi dusz.
Pochłanianie energii duchowej - pochłanianie cząsteczek duchowych z otoczenia by się wzmocnić. Mogą pochłaniać zarówno cząsteczki duchowe jak i energię duchową.
Manipulowanie cząsteczkami duchowymi - mogą skoncentrować cząsteczki ducha i formować je w dowolny sposób. Najczęściej formują je w łuk i strzały, ale mają możliwość skoncentrowania ich w miecz lub ładunek wybuchowy.
Technika srebrnych rurek - przetrzymują w małych srebrnych rurkach skoncentrowane cząsteczki ducha. Po otworzeniu takiej rurki wypowiadają zaklęcia wywołujące dane efekty (np. związanie przeciwnika czy uszkodzenia ciała przeciwnika). Bardziej doświadczeni Quincy nie używją srebrnych rurek ale własnej energii ducha, by rzucać zaklęcia.

Znane zaklęcia:


 • Heizen (jap. 圣噬 haizen?, niem. ciepło) tworzy prostokątne wiązki energii przechodzące przez przeciwnika. Aktywowane komendą "poczuj gniew bitwy i zaakceptuj ten święty kielich - święte cięcie (大気の戦陣を杯に受けよ )"
 • Free Image Hosting at www.ImageShack.us
 • Gritz (jap. 五架缚 gurittsu?) tworzy pentagram wokół przeciwnika zatrzymując go w środku. Aktywowane komendą "srebrny pręt uderza o pięciopalczaste, kamienne podłoże - pięciokrotne przytrzymujące ramy (銀鞭下りて五手石床に堕つ )"

 • Wolke (jap. 绿杯 vorukōru , niem. chmura) tworzy duży strumień powietrza/ładunek, moze zostać użyte do złagodzenia skutków upadku. Aktywowane komendą: "Czara nachylona na zachód - szmaragdowy gral (盃よ西方に傾け )"
 • Sprenger (jap. 破芒阵 supurengeru?, niem. wybuch) tworzy znak w kształcie pentagramu i wywołuje wybuch w jego obrębie. Zaklęcie to jest niepraktyczne w czasie walki jednej osoby z przeciwnikiem, gdyż w czasie przeznaczonym na jego aktywowanie nie można robic nic innego.

 • Hirenkyaku - błyskawiczne ruchy używane przez Quincy (odpowiednik Shunpo)
  Łuki - narzędzie walki Quincy. Stworzone są z energii ducha podobnie jak ich strzały. Każdy łuk ma 3 formy: pierwotną, do której uwolnienia wystarczy posiadanie krzyża Quincy, każdy jest inny (choć mogą być podobne). Kolejna forma powstaje przy używaniu specjalnej rękawicy, łuk ma wtedy zwiększoną moc (lepiej pobiera i spręża cząsteczki ducha). Ostateczną formę (Quincy) osiąga po zdjęciu rękawicy (gdy była już wcześniej użytkowana), daje ogromną moc, lecz jedynie na krótko, po jej zużyciu Quincy traci swoje moce całkowicie.

  Przedmioty używane przez Quincy:
 • Przynęta na Hollowy - rzecz w kształcie małej monety. Rozkruszona przyciąga Pustych. Gdy w pobliżu znajdują się ludzie o wysokiej energii duchowej jest w stanie przyciągnąć Giliany.

 • Artefakt bitewny (jap. 装身具 sōshingu ) zbiera cząsteczki duchowe z otoczenia i spręża je tworząc łuk oraz strzały. Jednak po przetworzeniu pewnej ilości cząsteczek duchowy rozpada się. Gdy jest wykorzystywany w nieumiejątny sposób może zabić użytkownika i wysadzić wszystko wokół niego.
 • Free Image Hosting at www.ImageShack.us
 • Quincy krzyż (jap. 灭却十字 mekkyaku jūji ) pięcioramienny krzyż, zazwyczaj zawieszony na łańcuszku na nadgarstku. Pozwala przywołać łuk Quincy.

 • Rękawica Sanrei (jap. 散霊手套 sanrei shutō ) rękawica zwiększająca moc Quincy. Lepiej od zwykłego krzyża wykorzystuje cząsteczki duchowe. Istnieje jednak niebezpieczeństwo w jej użytkowaniu. Gdy zacznie się jej używać, nie powinno się jej zdejmować (jeśli się to zrobi uwalnia ogromną ilość energii ale po zużyciu jej Quincy traci całą swoją moc.

 • Srebrne rurki (niem. ginotu) używane do przechowywania sprężonych cząsteczek ducha celem używania ich do zaklęć.

 • Seele Schneider (jap. 魂を切り裂くもの zabójca dusz/miecz duchowy ) utworzony z cząsteczek ducha miecz. Pod względem technicznym przypomina piłę łańcuchową. Jego ostrze uformowane jest z cząsteczek duchowych wibrujących 3 mln. razy na sekundę.

 • źródło: pl.bleach.wikia.com