Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

SANJA MATSURI - FESTIWAL TRZECH ŚWIĄTY?

2008-05-16

Sanja Matsuri (三社祭 ) to jedno z najbardziej popularnych świąt w Japonii, obchodzone zawsze w trzeci weekend maja.

?więto Sanja Matsuri obchodzone jest ku czci trzech wielkich mężów: Hinokuma Hamanari, Hinokuma Takenari i Hajino Nakatomo - założycieli i fundatorów świątyni Sensō-ji, najstarszej shintoistycznej świątyni w Tokio.Jest to jeden z największych i najbarwniejszych festiwali w Japonii. Parada ku czci tego święta koncentruje się wokół trzech mikoshi, czyli trzech kapliczek.

:Hinokuma Hamanari, Hinokuma Takenari i Hajino Nakatomo byli rybakami, którzy wyłowili z rzeki Sumida posąg buddyjskiego boga miłosierdzia Arakura Kannon. Stało się to w maju 628 roku. Niedługo po tym zdarzeniu trzech mężów zbudowało kaplicę, zwaną Sensō-ji, w której stanął posąg Arakura Kannon.

Podczas trzech dni festiwalu, przez dzielnicę przelewa się barwnie ubrany pochód. Wyznawcy niosą na swych ramionach ulicami trzy kapliczki, na cześć trzech mężów. Mimo, iż te trzy kapliczki są najważniejsze, to w tym samym czasie setki innych mikoshi paradują sąsiednimi uliczkami.Podczas parady można odwiedzać liczne sklepiki i stragany, które oferują najróżniejszy asortyment, jak również przekąski. W czasie święta na ulicach można zobaczyć tradycyjnie ubrane gejsze, obejrzeć występy bębniarzy, a nawet spotkać członka Yakuzu, którego poznamy po tatuażach, zwanych irezumi…

?ródło: www.japoland.pl