Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

ShanadooShanadoo to japoński girlsband, który funkcjonuje również na rynku europejskim. Managerem i producentem jest David Brandes (Vanilla Ninja, E-Rotic, Maarja). Grupa zadebiutowała piosenką "King Kong". Wcześniej Manami, Junko i Chika pod kierownictwem Avex Trax tworzyły zespoł Vivace wraz z Kotomi Ban. Jednak w niedługim czasie Kotomi zrezygnowała. Zespoł wznowił się, przyjęto marinę do zespołu i tak powstało SHANADOO.
Kolejne single "My Samurai", "Guilty Of Love" i "Hypnotized", również zostały dobrze przyjęte przez niemiecką publiczność. Następną, udaną płytą zespołu był krążek ,,The Symbol gdzie startowym singlem był Think About The Omen której producentem również był menadżer zespołu David Brandes.
Po wielu sukcesach na Europejskim rynku przyszedł czas na podbój publiczności ze Wschodu. Dziewczęta zebrały materiał na kolejny album, tym razem re-debut ( ponowny debiut ) ,,LAUNCH PARTY!!! który wszedł na rynek 25.11.09r. jest on kierowany w szczegółności do nowych fanów z rodzimego kraju, czyli Japonii. Pierwszym singlem z tej płyty jest ,,Next life świetnie przyjmujący się na listy przebojów, z teledyskiem innym niż dotychczasowe w stylu Shanadoo.

Członkinie zespołu

Junko Fukuda (jap. 福田淳子?) - ur. 19 lutego 1984;
Chika Shibuya (jap. 渋谷千賀?) - ur. 14 września 1985;
Manami Fuku (jap. 福愛美?) - ur. 14 października 1986;
Marina Genda (jap. 源田マリナ?) - ur. 9 stycznia 1989;

Dyskografia

Single
2006 King Kong
2006 My Samurai
2006 Guilty of Love
2007 Hypnotized
2007 Japanese Boy
2007 Think About
2009 Next Life

Albumy
2006 Welcome to Tokyo
2007 The Symbol
2009 Laught Party
Wersje specjalne:
Welcome To Tokyo [reedycja]

źródło: wikipedia.org

Strona: http://www.shanadoo.com/