Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

VAMPSVAMPS (jap. ヴァンプス Vanpusu?) - zespół założony w 2008 roku, przez dwójkę muzyków: Hyde'a (L'Arc~en~Ciel) i K.A.Z'a (Oblivion Dust). Oboje znani w japońskim światku muzycznym uznani zostali gorącym debiutem roku.

Aktualni członkowie

Hyde - wokal, gitara
K.A.Z - gitara
Hiroki (jap. ヒロキ?) - bas
Furuton (jap. フルトン?) - perkusja
Jin (jap. ジン?) - keyboard

Biografia

Wokalista L'Arc~en~Ciel, Hyde, miał już okazję współpracować z gitarzystą K.A.Z'em przy okazji nagrywania swego trzeciego solowego albumu, zatytułowanego FAITH (K.A.Z. był producentem płyty, pomagał również w komponowaniu poszczególnych utworów). U progu 2008 roku artyści obwieścili narodziny nowego wspólnego projektu o nazwie VAMPS.
Obydwaj panowie obok pracy w macierzystych formacjach lubią udzielać się w rozmaitych projektach pobocznych. Obecnie mamy do czynienia z pewnym kontrastem na tym polu. Podczas gdy członkowie L'Arc~en~Ciel zapowiedzieli trzyletnią przerwę w działalności jeszcze przed premierą pierwszego singla VAMPS, zapomniany już nieco zespół Oblivion Dust został, po przeszło siedmiu latach milczenia, reaktywowany pod koniec 2007 roku. Energiczny gitarzysta K.A.Z nie boi się presji związanej z równoległą działalnością w dwóch projektach. Spokojnie rozplanowuje grafik w taki sposób, aby móc bez przeszkód występować z obydwoma.

Lata 2008-2009

Pierwszy singiel Love Addict ukazał się 2 lipca 2008 roku, natomiast od 1 sierpnia do 28 października odbyli pierwszą trasę po całej Japonii (46 występów) w elitarnych klubach sieci ZEPP.
Rok 2009 obfitował w 2 single: I Gotta Kick Start Now i Evanecent oraz długo oczekiwany pierwszy album grupy zatytułowany VAMPS. Nie zabrakło też kolejnej trasy po Japonii - VAMPS LIVE 2009, a także 10 koncertów w ramach amerykańskiej trasy VAMPS Live 2009 U.S.A Tour. Jesienią zamierzają wydać kolejny już 4 singiel - Sweet Dreams.


Dyskografia

Albumy
VAMPS (10 czerwca 2009)

Single
Love Addict (2 lipca 2008)
I Gotta Kick Start Now (13 marca 2009)
Evanescent (13 maja 2009)
Sweet Dreams (30 września 2009)
DVD [edytuj]
VAMPS Live 2008 (4 lutego 2009)

źródło: wikipedia.org

Oficjalna strona: http://www.vampsxxx.com/