School Days

School Days

Postprzez jag61 » 23 paź 2011, o 17:30

Makoto Itou jest zwykłym nastolatkiem, który nie lubi się wychylać, przez co jest praktycznie niezauważany wśród szkolnych towarzyszy.
W momencie codziennej jazdy pociągiem do szkoły, chłopak zauważa piękną Kotonohę Katsura, którą zaczyna skrycie obserwować, co doprowadza go do lekkiego zadurzenia. Niestety Itou należy do tych nieśmiałych chłopaków, dlatego też cieszy się samym widokiem dziewczyny. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pomocną dłoń wyciąga do Itou koleżanka z ławki, Sekai Saionji, która, by zdobyć cenne informacje, zaprzyjaźnia się z wybranką chłopaka.

Sekai nie przypuszczała, że doprowadzenie do wspólnego lunchu może sprowadzić lawinę problemów. Itou wyznaje Katsurze swoje uczucia i zostają upragnioną parą, lecz już na samym początku zaczyna się robić nieciekawie. Makoto czuje się zrezygnowany i zażenowany związkiem, ponieważ... Katsura nie pozwala, aby partner ją obmacywał. Na nieszczęście dla dziewczyny, Itou znajduje pocieszenie u... Sekai, która pozwala mu na dużo więcej niż „buzi buzi”.

Powstaje nowy związek - Makoto/Sekai, lecz Kotonoha dalej żyje w przeświadczeniu, że Itou ją bardzo kocha, a czasu dla niej nie ma, dlatego że ma w szkole dużo obowiązków. Wkrótce powstaje kolejny problem, po bodajże 2 odcinkach, które obrazują nam związek z Sekai, Itou dokonuje kolejnej zdrady, tym razem z koleżanką z gimnazjum, która nagle zaczyna czuć miętę do kolegi, a która jednocześnie jest zazdrosną koleżanką z klasy Kotonohy.

Żeby było śmieszniej, Itou zaspokaja seksualnie jeszcze przewodniczącą klasy, Setsunę Kiyoura -najlepszą przyjaciółkę Sekai i Hikari oraz Kurodę - koleżankę Sekai. Makoto śpi z czterema dziewczynami, a Katsura dalej o tym nie wie!

Chłopak próbuje utrzymać swoje romanse w tajemnicy, lecz niestety nie za bardzo mu się to udaje, a ponad to każda z dziewczyn pragnie zatańczyć z Itou taniec ludowy na festiwalu szkolnym, ponieważ plotka mówi, że para, która odbędzie ten taniec, będzie ze sobą chodzić cały rok.

W chwili, gdy Kotonoha dowiaduje się, że Makoto zrezygnował z jej uczuć, w anime wprowadzany stopniowo jest klimat lekkiego horroru, ponieważ dziewczyna z nieśmiałej nastolatki zmienia się w „zombie”, a świadczy o tym brak błysku w oczach i zrezygnowany ton głosu.

Dość istotną postacią w School Days jest również Setsuna, ponieważ pomimo iż pojawia się w paru odcinkach, jest najbardziej trzeźwo myślącą osobą. To właśnie ona daje Sekai mądre rady, jest zdecydowana, przez co ma posłuch w całej klasie, można wręcz powiedzieć, że dzięki jej wewnętrznej sile jest bardzo poważana i szanowana przez kolegów ze szkoły.

Moim zdaniem autor zrobił z Sekai odbicie lustrzane pozostałych bohaterek. Nie jest to dziewczyna naiwna i - trzeba to przyznać - głupia jak reszta, no i autor poskąpił jej w wyglądzie zewnętrznym, ponieważ Kotonoha, Sekai itd. są to wysokie dziewczyny z dość zauważalnymi atrybutami kobiecości, a u Sekai jest na odwrót. Nie zawaham się napisać, że według mnie autor pragnie pokazać, że inteligencja nie idzie w parze z wyglądem (co i tak nie przeszkadza zaliczyć Sekai).

Nie napisałam tutaj o czymś dość istotnym dla fabuły. Co zrobi Kotonoha, gdy się dowie o zdradzie. Brak informacji o tym fakcie jest zamierzony, ponieważ mam nadzieję, że zmusi niektórych do obejrzenia. Na zakończenie dodam, że właśnie tylko dla tej informacji warto obejrzeć to anime, ponieważ ostatnie odcinki School Days są bardzo zaskakujące, szokujące, żeby nie powiedzieć - dzikie.

Polecam tą serię każdemu, kto lubuje się w romansach o dramatycznych zakończeniach, jak również osobom o mocnych nerwach. Moim zdaniem School Days jest to anime-lekcja. Skierowałabym ją do chłopców, ponieważ każdy może trafić na taką Kotonohę, jak również do dziewczyn, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie jest to drugie ja nawet najbliższych przyjaciół.

Nagisa dla Dansetsu

Obrazek

Pierwowzór: Gra
Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2007
Czas trwania: 12 x 25 min
Reżyser: Keitarou Motonaga
Scenariusz: Makoto Uezu
Muzyka: Kaoru Oukubo
Gatunki: Romans, dramat
Miejsce: Japonia
Czas: Współczesność
Postaci: Uczniowie
jag61
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 10:07


Powrót do Recenzje Anime

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron