Hellsing (TV)

Hellsing (TV)

Postprzez jag61 » 20 paź 2011, o 19:38

Victoria Seras to młoda i zdolna policjantka. Pewnego dnia wysłano ją wraz z oddziałem zbrojnym do wioski leżącej na prowincji Anglii. Zostali tam wysłani z misją wyjaśnienia tajemniczych zaginięć. Od początku wszystko idzie źle. Prawie cały pddział zostaje wybity przez potwory wyglądające jak zombie, a sama Victoria prawie zostaje pogryziona przez pastora - jednego z tych potwornych istot. W tym momencie zjawia się Alucard i, atakując potwora, rani policjantkę. Victoria stoi teraz przed trudnym wyborem, który zmieni jej życie na zawsze.
Hellsing jest organizacją zwalczającą wampiry, a akcja toczy się wokół jej akcji i misji. Postacie w tym anime są dość interesujące, co czyni tą serię niezwykłą. Przykładem jest sam Alucard - niesamowity wampir z poziomu A. Ma wiele, z pozoru
nienormalnych, umiejętności, co czyni go jednym z najdoskonalszych postaci. Jest śmiertelnie niebezpieczny, cyniczny i złośliwy. Warto zwrócić uwagę na jego panią - Integrę Hellsing, która jużw wieku trzynastu lat została głową rodu. Jest osobą inteligentną i bezwględną, nie zna czegoś takiego jak litość. Mówią o niej, że jest kobietą ze stali lub "Ice Bitch".
Sceny walki w ,,Hellsingu'' pokazane są bardzo ciekawie, choć brutalnie. Jeśli chodzi o muzykę... niektórym może wydawać się cudowna i doskonale dopasowana, a innym zaś beznadziejna. Opening został wykonany przez Yasushi Ishii i nosi tytuł "The World Without Logos". Osobiście uważam, że nie jest źle, chociaż nie przepadam za takimi utworami. Z endingiem jest już dużo lepiej.

Jak na anime wydane w 2001 roku to graficznie jest dobre. Postacie wyglądają wyraziście, a kolory pasują do mrocznego klimatu tego anime. Początkowo myślałam, że ta seria mi się nie spodoba, ale było zupełnie inaczej.
"Hellsing" na długo zostanie mi w pamięci, jednak nie polecałabym go osobom o słabych nerwach, nielubiących wątków o wampirach. Seria jest dość brutalna i posiada rating 18+.
Pozycja obowiązkowa dla osób lubiących anime horrory, wampiry i dla tych, którzy nie pogardzą odrobiną brutalności.

Haede dla Dansetsu

Obrazek

Pierwowzór: manga (tylko w pierwszych odcinkach)
Rodzaj produkcji: TV
Rok wydania: 2001
Czas trwania: 13 x 23 min
Reżyser: Kaoru Suzuki (ep 2), Manabu Ono (ep 3), Ryoki Uetsubo (ep 6), Shinya Hanai (ep 5), Umanosuke Iida, Yasunori Urata, Yutaka Takeda (ep 4)
Scenariusz: Chiaki J. Konaka
Muzyka: Kouji Ishii
Gatunki: horror, akcja, supernatural
Miejsce: Anglia
Czas: współczesność
Postaci: wampiry, służby porządkowe
jag61
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 10:07


Powrót do Recenzje Anime

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron