Ladies vs Butlers

Ladies vs Butlers

Postprzez jag61 » 23 paź 2011, o 16:36

Wyobrażacie sobie szkołę, w której uczniowie dzielą się na dwie grupy społeczne - służących i damy? Ja nie za bardzo, ale za to twórcom tego anime się udało.

Głównym bohaterem jest Hino Akiharo. Jest to chłopak o "trochę" strasznej twarzy - tak przynajmniej uważają uczennice w.w. szkoły. Od razu, w pierwszym odcinku, zawstydza przypadkiem dużą ilość uczennic w szkole, lecz przed karą ratuje go koleżanka z dzieciństwa - Saikyou Tomomi. Wtedy też dowiadujemy się, że główny bohater chciał zostać panną młodą.

Może teraz opowiem o postaciach pobocznych. Nie?... i tak opowiem. Choć nie są to postacie świeże, to jednak mi się podobały.
Na początek może w.w. Saikyou Tomomi. Jak już wspomniałem jest to koleżanka z dzieciństwa głównego bohatera. Wydaje się słodka i miła, ale w środku jest to geniusz zbrodni. ;)
Na drugi ogień wezmę Selnię Iori Flameheart(aka Świder). Jest to angielska szlachcianka. Na początku między Akiharu, a nią zgrzyta, ale potem Angielka zakochuje się w nim.
Teraz może Daichi Kaoru. Jest to uczeń (uczennica) szkolący (a) się na lokaja. Tak na prawdę jest dziewczyną i razem z Tomomi ukrywają ten sekret.
Ostatni będzie Kazamatsuri Toichiro. Mało razy go widzimy w anime, ale zapada w pamięć. Jest to przesadnie narcystyczny uczeń z wyższych sfer. Nosi zawsze rozpiętą koszulę... Ogólnie uśmiać się z niego można.
Jest jeszcze wiele ciekawych postaci, ale niech pozostaną owiani tajemnicą... Dowiecie się, jak obejrzycie. :P


Fabuła mnie nie zadziwiła. Jest to po prostu ograny motyw. Bohaterki poboczne najpierw mają z głównym bohaterem chłodne stosunki, potem się zakochują itd. itd. Ogólnie jest to pospolita komedyjka ecchi z dużą (DUŻĄ) ilością fanserwisu i gołych cycków... NUDA... Tylko finał mnie zaskoczył, za co wielki plus.

Kreska jest bardzo ładna, a muzyka pięknie współgra z akcją - prawie jej nie zauważałem.

Na koniec chciałbym dodać, że produkcja jest godna polecenia, jednak nie powinno się spodziewać jakichś wielkich nowości w związku z tym gatunkiem.

Tetsu dla Dansetsu

Obrazek

Pierwowzór: light novel
Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2010
Czas trwania: 24 min. x 12 odc.
Reżyser: Atsushi Ootsuki
Muzyka: Jin Aketagawa
Gatunki: komedia, ecchi
Miejsce: szkoła
Czas: współczesność
Postaci: uczniowie
jag61
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 10:07


Powrót do Recenzje Anime

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron