Rosario + Vampire

Rosario + Vampire

Postprzez jag61 » 23 paź 2011, o 17:07

Aono Tsukune-młody, przystojny - typowy nastolatek. Z powodu godnych pożałowania ocen nie otrzymuje on promocji do następnej klasy. Wiadomym jest, że każdego by to przybiło, w końcu kto chciałby marnować czas powtarzając rocznik... Aono nie jest wyjątkiem, choć szybko otrzymuje coś na otarcie łez. Otóż jak się dowiadujemy, koleżka, ku uciesze rodziców, ,,otrzymuje’’ papiery do prywatnej szkoły - Akademii Youkai. Z pozoru jest to szkoła jak szkoła... właśnie - TYLKO z pozoru.

Tsukune jest baaardzo zadowolony z nowego miejsca edukacji. On i dużo ślicznych cycatych dziewuszek, które ślinią się na widok naszego bohatera. Jest jednak Ona - ta, w którą zapatrzony jest Aono.

Co do ogólnej formy Rosario to Vampire, jest to anime, które spodoba się młodemu odbiorcy i fanom ecchi. Osobiście się przyznam, że obejrzałam tą serię z myślą, że będzie ona podchodzić pod horror... No cóż, trafiłam na komedię.

Rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, jest grafika - świetne kolory, kreska i postacie współgrają z otoczeniem. Charakterystyczną cechą jest również specyficzny humor. Niby nic nowego, nic nadzwyczajnego, a jednak są momenty, w których po prostu nie da się nie śmiać. Plusem tego anime jest również to, że wciąga, dlatego odbiorca potrafi znaleźć swoją postać jak i swoje odbicie w grupce znajomych Tsukune.

Co do piosenek towarzyszących serii, są wg mnie zbyt mdłe. Brakuje im dynamiki oraz tego „czegoś”. Jednak pasują do serii, co także się liczy.

Niestety, anime nie należy do moich ulubionych gatunków i nie podobało mi się. Sama jego treść jest jak dla mnie za płytka. Po skończeniu odcinka nie mam po prostu nad czym ,,dumać’’, więc dla mnie w takiej sytuacji anime jest stracone. Ktoś kto lubi sceny miłosne przeplatane z tragizmem sytuacji powinien obejrzeć Rosario+Vampire, lecz jeśli pierwsze 4 odcinki mu się nie spodobają, to nie ma sensu oglądać dalej, bo nie znajdzie nic nowego.

Moka San dla Dansetsu

Obrazek

Pierwowzór: manga
Rodzaj produkcji: TV
Rok wydania: 2008
Czas trwania: 13 x 25 min
Reżyser: Takayuki Inagaki
Scenariusz: Hiroshi Yamaguchi
Muzyka: Kouhei Tanaka, Shiroh Hamaguchi
Gatunki: ecchi, komedia, fantasy, supernatural, romans
Miejsce: Japonia
Czas: współczesność
jag61
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 10:07


Re: Rosario + Vampire

Postprzez waleed121 » 12 mar 2015, o 09:56

Rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, jest grafika - świetne kolory, kreska i postacie współgrają z otoczeniem. Charakterystyczną cechą jest również specyficzny humor. Niby nic nowego, nic nadzwyczajnego, a jednak są momenty, w których po prostu nie da się nie śmiać. Plusem tego anime jest również to, że wciąga, dlatego odbiorca potrafi znaleźć swoją postać jak i swoje odbicie w grupce znajomych Tsukune.
We offer best quality spanishprograms test papers and spanishprograms - spanish language resources dumps materials. You can get our 100% guaranteed questions
waleed121
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 09:47


Powrót do Recenzje Anime

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron