Blazer Driver

Blazer Driver

Postprzez jag61 » 23 paź 2011, o 18:56

Natura i nauka wkraczają w nową przyszłość jako jedność.
To ostatnie zdanie z pierwszej strony mangi, o której będę opowiadać. Klimat w niedalekiej przyszłości coraz bardziej się ocieplał. W końcu znaleziono sposób na powstrzymanie tego zjawiska. Było nim właśnie połączenie natury i nauki w jedność. Nowym źródłem energii są mistklejki (w oryginale nazywają się „mistycker”). Są to naklejki o różnym rodzaju (np. żywiołów, broni, transformacji itp.), których używa się zamiast elektryczności itp.

Teraz zajmijmy się głównym bohaterem - Daichim. Jest to nastoletni chłopiec, złota rączka z drużyny „Niebor”. Jego rodzice zmarli, gdy był mały. Wtedy zaczął go wychowywać jego starszy brat - Ginga, przez którego był obwiniany właśnie za ten wypadek (przynajmniej tak się wydawało Daichiemu). Aż nagle akcje przybiera zupełnie niespodziewany obrót. Okazuje się, że chłopak jest ścigany przez ludzi zwanych Blazerami. Następnie pojawia się na planie jego brat, który także należy do tej grupy i ratuje go przed śmiertelnym ciosem. Jednak umiera, przed czym mówi mu, że też jest Blazerem o najczystszej duszy ze wszystkich. Wręcza mu swoją mistklejkę Kandachi (elektryczna, specjalnie dla tej tajemniczej organizacji). Występują tutaj problemy społeczne, kwestie przyjacielskie i miłość.

Bardzo podoba mi się kreska w tej mandze. Jest taka... no, po prostu jest ładna. Zachętą do przeczytania może być to, że rysuje ją młodszy brat jakże sławnego Kisiela (czyt. Masashi Kishimoto [wszyscy go znają, nie?]). Widzę też pewną zbieżność postaci między tą mangą, a Naruto (mniejszą lub większą). Mi osobiście bardzo się podoba i spodoba się też fanom tego osławionego tytułu. Seria o problemach społecznych, poruszająca kwestie przyjaźni i miłości.

Tetsu dla Dansetsu

Obrazek

Rok wydania: 2008 - obecnie
Autor: Seishi Kiszimoto
Liczba tomów: 3+
Gatunki: shounen, komedia, science-fiction
Miejsce: Japonia
Czas: niedaleka przyszłość
jag61
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 10:07


Powrót do Recenzje Mangi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron