Psyren

Psyren

Postprzez jag61 » 23 paź 2011, o 19:05

Wszystko się zaczęło od jednego miejskiego mitu. W nieznanych okolicznościach ludzie, którzy pozornie w żaden sposób nie byli ze sobą powiązani, znikali bez śladu. Jednak coś ich łączyło - dostali czerwoną kartę telefoniczną i z niej zadzwonili. W Internecie krążyły pogłoski, że to jest droga do raju dla ludzi, którzy już mają dosyć świata. Za tymi wszystkimi zniknięciami miała stać organizacja Psyren, na której czele stał Nemesis Q.

Yoshino Ageha to normalny chłopak... no prawie normalny, bo pomaga ludziom za dziesięć tysięcy yenów. Przyjaciele wiedzą, że nie robi tego, bo lubi, tylko z potrzeby rozrywki. Dostaje tę samą kartę co porwani, gdy odbiera dzwoniący telefon z budki. Potem dowiaduje się przypadkiem, że jego koleżanka z dzieciństwa, kiedyś uśmiechnięta i wesoła, teraz "Królowa Lodu" Amamiya Sakurako posiada taką samą kartę. I gdy spotyka ją, ona krzyczy "Uratuj mnie!!!" i znika bez śladu. Chłopak postanawia jej pomóc. Dzwoni z budki telefonicznej czerwoną kartą i wpisuje się do planu Nemesisa Q.

Po jakimś czasie pewni ludzie przebrani za policjantów chcą odebrać mu kartę. Jednak on opiera się im i ucieka. Po chwili zaczyna słyszeć coraz głośniejszy odgłos dzwoniącego telefonu. Odbiera i... znajduje się na pustyni ciągnącej się wzdłuż i wszerz. Gdy wraz nowo poznanymi znajomymi z tamtego świata, dostaje moce, o których nawet nie marzył. Właśnie w tej chwili rozpoczyna się przygoda Agehy.

Kreska nie przypadła mi do gustu, jednak manga nadrabiała fabułą. Występuje duża różnorodność postaci. Nigdy nie wiadomo co się stanie za chwilę. Gdy występują sceny walki, nie jest to nawalanka bez sensu. Bardziej polegają na umyśle niż czystej sile.
Komiks ten jest tak jakby wyróżniający się, a jednak podobny. Sam pomysł jest oryginalny, ale niektóre aspekty kojarzą mi się z innych dzieł. Np. wcześniej wspomniane moce: wg mnie bardzo podobne do demonicznej magii z Bleach'a.

Jeśli lubicie opowieści o normalnych chłopakach, których życie w jednej chwili przewraca się do góry nogami, to jest manga dla was. Jest tu dużo akcji i nieoczekiwanych zwrotów. Polecam.

Tetsu dla Dansetsu

Obrazek

Rok wydania: 2007 - obecnie
Autor: Toshiaki Iwashiro
Liczba tomów: 6+
Gatunki: shounen, supernatural
Miejsce: Japonia
Czas: teraźniejszość i przyszłość
jag61
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 10:07


Powrót do Recenzje Mangi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron