Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Akira

Akira

Dane
ZakończonaTak
Bazuje naManga
Rodzaj produkcjiSeria DVD
Data produkcji1988
Liczba odcinków2
Share |

AKIRA
アキラAkcja Akiry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Na gruzach Tokio powstała nowa metropolia – NeoTokio.
31 lat wcześniej Tokio zniszczone zostało w ogromnej eksplozji, która zapoczątkowała III wojnę światową.
W 2019 miasto ogarnięte jest chaosem. Na ulicach szaleją młodociane gangi motocyklistów. Trwają starcia między policją, a antyrządowymi powstańcami. Fanatycy religijni głoszą rychłe nadejście mesjasza – legendarnego Akiry.

Główni bohaterowie to Kaneda i Tetsuo Shima, członkowie gangu motocyklowego Scrum Half (którego Kaneda jest założycielem oraz przywódcą)..W czasie walki z gangiem Klaunów, Tetsuo ulega wypadkowi. Na miejscu pojawia się wojsko, które zabiera rannego Tetsuo razem z dziwnym chłopcem o starczej twarzy na którego wpadł, do laboratorium, gdzie poddawany jest dziwnym eksperymentom, których celem jest obudzenie tkwiącej w nim psychicznej mocy...Tetsuo szybko wzrasta w siłę i wymyka się spod kontroli wojska i naukowców. Zawsze najsłabszy wśród rówieśników, wyśmiewany i poniżany, teraz sam dyktuje warunki. Dowiaduje się też o istnieniu przepotężnego Akiry - który doprowadził do zagłady miasta przed trzydziestu laty. Tetsuo postanawia go odnaleźć. Z czasem przepełniająca go moc staje się tak potężna, że sam nie jest w stanie jej opanować... (wiki)

Film jest w dwóch częściach i trwa:  124 minuty

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
Akira cz.II 2 Akira cz.II 831 0 Akira cz.II
Akira cz.I 1 Akira cz.I 1869 0 Akira cz.I

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.