Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Aoi Bungaku

Aoi Bungaku

Dane
ZakończonaTak
Rodzaj produkcjiSeria TV
Data produkcji2009
Czas trwania12 x 24 minuty
Liczba odcinków12
Share |

„Aoi bungaku series” składać się będzie z sześciu oddzielnych historii powstałych na podstawie klasyków nowoczesnej japońskiej literatury. Wszystko ma zmieścić się w dwunastu odcinkach, tak więc autorzy nie zostawiają sobie za wiele miejsca. Jednak biorąc pod uwagę dotychczasową historię anime, w większości przypadków sprawdza się formuła, iż serie krótkie mają znacznie większy potencjał aby stać się wartymi uwagi.

Pierwszym, co się rzuca w oczy, jest niesamowicie dobre wykonanie techniczne serialu. Muzyka i dźwięk doskonale pasują do pierwszej opowieści, „Ningen shikkaku”. Historia umiejscowiona w pierwszej połowie XX wieku opowiada o losach zagubionego i wyalienowanego licealisty, który wpadł w typowe dla młodych ludzi problemy. Wsłuchując się w muzykę, miałem wrażenie jakbym przeniósł się właśnie do tej epoki. Openingu w pierwszym odcinku nie dane było uświadczyć, zaś ending, co prawda ładnie wykonany i świetnie wpasowujący się w nastrój, raczej na długo nie zagości w mojej pamięci. Jest to powolny utwór, wykonany przez Manami przy akompaniamencie pianina. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na zadziwiająco dobrze brzmiący angielski, co w przypadku japońskich utworów nie zawsze jest normą.

Równie dobrze prezentuje się obraz. Animacje są płynne, nie zauważyłem żadnych usterek. Znakomita jest również praca kamery. Warto nadmienić, że przy oprawie graficznej pierwszej opowieści maczał swe palce Takeshi Obata („Death Note”, „Bakuman”), co wyraźnie widać w projektach postaci i co również pozytywnie na nią wpłynęło. W kolejnych opowieściach będziemy mogli zobaczyć pracę autora „Bleach” (Tite Kubo) oraz „The Prince of Tennis” (Takeshi Konomi). Jak to się mawia – dla każdego coś dobrego.

Warto również zwrócić uwagę na to, że pozycja należeć będzie raczej do tych poważniejszych. Nie jest to z pewnością typowa, banalna rozrywka z dużą ilością słodyczy. Co prawda fanserwisu tu nie uświadczymy, jednak autorzy nie zawahali się przed pokazaniem sceny łóżkowej, tak więc puszczanie tego dzieciom do dobrych pomysłów nie należy, bo autorzy raczej nie będą się ograniczali kategoriami wiekowymi.

Po obejrzeniu pierwszego odcinka mogę jedynie powiedzieć, że szykuje się kolejny wart uwagi tytuł. Autorzy dobrą fabułę mieli od początku i wygląda na to, że jej nie zmarnują. Mam tylko nadzieję, że ilość miejsca, jaką chcą poświęcić na każdą historię, nie będzie zbyt mała.

azunime.net

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
Odcinek 12 12 Odcinek 12 400 0 Odcinek 12
Odcinek 11 11 Odcinek 11 413 0 Odcinek 11
Odcinek 10 10 Odcinek 10 387 0 Odcinek 10
Odcinek 9 9 Odcinek 9 425 0 Odcinek 9
Odcinek 8 8 Odcinek 8 472 0 Odcinek 8
Odcinek 7 7 Odcinek 7 361 0 Odcinek 7
Odcinek 6 6 Odcinek 6 407 0 Odcinek 6
Odcinek 5 5 Odcinek 5 433 0 Odcinek 5
Odcinek 4 4 Odcinek 4 384 0 Odcinek 4
Odcinek 3 3 Odcinek 3 383 0 Odcinek 3
Odcinek 2 2 Odcinek 2 418 0 Odcinek 2
Odcinek 1 1 Odcinek 1 750 0 Odcinek 1

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.