Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Byousoku 5 cm

Byousoku 5 cm

Dane
ZakończonaTak
Data produkcji2007
Czas trwania63 minuty
Liczba odcinków1
Share |

Byosoku 5cm
秒速5センチメートル

Takaki Tōno i Akari Shinohara łączy przyjaźń wyjątkowa. Chłopiec i dziewczynka – dwie tak bardzo pokrewne dusze. Ich szczęśliwe dni zostają jednak zmącone przez przeprowadzkę Akari. Czy będą potrafili się odnaleźć i z powrotem złączyć swe życiowe drogi?
Film jako sam w sobie nie posiada zbyt rozbudowanej fabuły. Samemu autorowi chodziło raczej o to, aby widz mógł lepiej zrozumieć uczucia bohaterów czy nawet wczuć się w ich rolę.
5 Centimeters Per Second” to opowieść o głębokich relacjach międzyludzkich, o uczuciach jakie przez długie lata nie były wymazywane z ludzkich serc.
Jak to w produkcjach mistrza, jakim jest Makoto Shinkai, najbardziej zachwyca oprawa graficzna. Niczym się niewyróżniające postaci ludzkie zostały przedstawione na tle zapierających dech widoków. Każdy szczegół, cień czy chmury zostały dopracowany do całkowitej perfekcji.
5 centymetrów na sekundę” to dzieło wybitne.
Bez wątpienia jednak dla dojrzalszych widzów oraz fanów innych pozycji Makoto Shinkaia.
Warto się nim zapoznać, choćby ze względu na zniewalającą grafikę.

Evey dla Dansetsu

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
Byousoku - film 1 Byousoku - film 1269 0 Byousoku - film

Komentarze


sasuu
  • 2011-10-23 18:23:51
  • sasuu
Piękna fabuła, kreska jest po prostu przecudowna. Każdy, nawet najmniejszy szczegół dopracowany. Bardzo przyjemnie się oglądało.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.