Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Haibane Renmei

Haibane Renmei

Dane
ZakończonaTak
Bazuje naManga
Rodzaj produkcjiSeria TV
Data produkcji2002
Czas trwania24 minuty
Liczba odcinków13
Share |

Haibane Renmei

Haibane, czyli Szaropióre. Tak nazywani są mieszkańcy domu, w którym z ogromnego kokonu wykluwa się dziewczyna.
Nie pamięta, jak się nazywa i kim była wcześniej, jej wspomnienia obejmują tylko sen, w którym spada z nieba… Dlatego dostaje imię Rakka, oznaczające właśnie spadanie. Nad jej głową zostaje umieszczona aureolka, a z jej pleców wyrastają niewielkie skrzydła – nie białe i nie czarne, barwy jasnego popiołu. Teraz ona także jest Haibane

Ta niezwykle piękna i nastrojowa seria skierowana jest zdecydowanie do widzów starszych. Nie ze względu na jakąkolwiek drastyczność – po prostu wymaga sporo cierpliwości i zrozumienia. Akcja – mimo kilku bardzo dramatycznych momentów – jest spokojna jak życie w Gile. Fabuła rozwija się powoli, stawiając kolejne pytania i ociągając się z dostarczaniem na nie odpowiedzi.
Warto podkreślić, że – mimo charakterystycznych atrybutów – ani razu nie pada określenie „anioł". Symbolika jest wprawdzie najbliższa chrześcijańskiej, ale wszystkie nawiązania do religii są bardzo odległe i uniwersalne.

Haibane Renmei to kolejne dzieło Yoshitoshiego Abe – twórcy Serial Experiments Lain i NieA Under 7.
Osoby znające Serial Experiments Lain mogą zauważyć pewne podobieństwa między tymi seriami – Rakka ma w sobie coś z Lain, cichej, spokojnej i zagubionej w świecie, w którym się znalazła.
Jednak o ile tamta seria opowiada o samotności i odczłowieczonym świecie, o tyle Haibane Renmei mówi o wspólnocie, więzach między ludźmi. Świat Haibane, w porównaniu do zimnego, splątanego świata Lain, jest ciepły i zrozumiały. ... Bardzo piękna jest towarzysząca serii muzyka – zaczynając od instrumentalnej czołówki Free Bird, a kończąc na nastrojowej piosence Blue Flow w endingu.

Zdecydowanie odradzam to anime osobom niecierpliwym, lubiącym żywą akcję i dramatyczną fabułę, a także (przede wszystkim) tym, którzy poszukują krwawo­‑romantycznych opowieści o aniołach w stylu Angel Sanctuary.

Polecam tym, którzy szukają tego „czegoś więcej” w anime, wszystkim lubiącym opowieści refleksyjne i nastrojowe – rzecz jest na pewno warta obejrzenia.

źródło: TanukiZe swojej strony dodam, że jest to jedno z najlepszych (według mnie) anime jakie oglądałem..

jag61

P.s.

Może ktoś z Was pokusi się o napisanie swojej recenzji ? - Jeśli to nastąpi, na pewno pojawi się w tym miejscu, zamiast tekstu z tanuki.

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
Haibane ep.13 END 13 Haibane ep.13 END 672 0 Haibane ep.13 END
Haibane ep.12 12 Haibane ep.12 642 0 Haibane ep.12
Haibane ep.11 11 Haibane ep.11 649 0 Haibane ep.11
Haibane ep.10 10 Haibane ep.10 630 0 Haibane ep.10
Haibane ep.9 9 Haibane ep.9 603 0 Haibane ep.9
Haibane ep.8 8 Haibane ep.8 729 0 Haibane ep.8
Haibane ep.7 7 Haibane ep.7 646 0 Haibane ep.7
Haibane ep.6 6 Haibane ep.6 529 0 Haibane ep.6
Haibane ep.5 5 Haibane ep.5 687 0 Haibane ep.5
Haibane ep.4 4 Haibane ep.4 715 0 Haibane ep.4
Haibane ep.3 3 Haibane ep.3 497 0 Haibane ep.3
Haibane ep.2 2 Haibane ep.2 645 0 Haibane ep.2
Haibane ep.1 1 Haibane ep.1 1510 0 Haibane ep.1

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.