Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Meguriau Sekai

Meguriau Sekai

Dane
ZakończonaTak
Data produkcji2009
Czas trwania15 minuty
Liczba odcinków1
Share |

„Ale to było ładne” – takie słowa wyrwały mi się z ust, gdy z głośników dobiegły ostatnie słowa bohaterki, a zarazem narratorki. Ot, bywa. Zdarza się chyba każdemu z nas obejrzeć od czasu do czasu anime, które ma po prostu urok i coś w nim sprawia, że poddajemy się temu urokowi. Tak właśnie było ze mną i tą krótką, piętnastominutową zaledwie produkcją.

To w zasadzie monolog głównej bohaterki. Opowiada ona o swoim dzieciństwie, koncentrując się na czasach szkolnych. Wtedy zdarzyło jej się zakochać w chłopaku. Tak po prostu, typową szczenięcą miłością, której daleko jeszcze do tego, co można nazwać dojrzałym uczuciem łączącym dwoje ludzi, ale która na pewno wykraczała już poza typowo dziecięce zauroczenie. Yuhei, bo tak nazywał się obiekt afektu, wydawał się, jak to zwykle chłopcy w jego wieku, traktować dziewczynę jak przyjaciółkę. Czy był po prostu zbyt nieśmiały, aby przyznać, że też coś do niej czuje? A może po prostu ciągłe wpatrywanie się w niebo sprawiło, że nie dostrzegał tego, co dał mu los? Tego nie wiemy. Dość dodać, że nic na świecie nie trwa wiecznie i w końcu drogi bohaterów musiały się rozejść. Jakie były tego konsekwencje?

Jest w tym tytule pewne specyficzne ciepło, które czasem możemy znaleźć w anime. Odwołałbym się tu do filmów ze studia Ghibli, zwłaszcza tych starszych. O bohaterach nie wiemy zbyt wiele. Narratorka to przeciętna dziewczyna, nieco bardziej może wrażliwa i skryta niż jej rówieśniczki. Jej wybranek to marzyciel, którego ciągłe wpatrywanie się w niebo wydaje się mieć charakter symboliczny. W miarę jak dorastają, obserwujemy pewne zmiany – wkraczanie w dorosłość oznacza bowiem porzucenie dziecięcej naiwności i twarde stąpanie po ziemi. Nie znaczy to jednak, że mamy do czynienia z produkcją smutną – dorastanie wiąże się nierozłącznie z optymizmem i wiarą w życie.

 

anime.tanuki

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
Meguriau Sekai 1 Meguriau Sekai 716 0 Meguriau Sekai

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.