Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Paprika

Paprika

Dane
ZakończonaTak
Data produkcji2006
Czas trwania90 minuty
Liczba odcinków1
Share |

PAPRIKA
パプリカ

Gdy sen przestaje być snem...

Akcja "Papriki" osadzona jest w roku 2004, kiedy to naukowcy wymyślili nowy rodzaj psychoterapii, PT, który polega na tym, że terapeuta (zwany detektywem snów) wchodzi w sen nieprzytomnego pacjenta. Dzięki temu lekarz ma dostęp nie tylko do myśli czy marzeń pacjenta, ale i do tych zakamarków psychiki, których ten sobie nawet nie uświadamia.
Taka ingerencja w umysł ludzki budzi masę kontrowersyjnych pytań. Czy dotychczas niezbadane, dzikie tereny snu nie powinny pozostać spowite mgłą tajemnicy? Czy ich eksplorowanie nie jest interwencją wbrew naturze (czy sen nie jest ostatnią z ostoi niewytłumaczalnego świata magicznego)? W końcu, jak z punktu widzenia etyki wygląda przeglądanie kart umysłu osoby, która sama nie zna ich zawartości?
Te pytania zdają się jednak nie interesować naukowców, którzy wynaleźli DC-Mini, urządzenie pozwalające na wchodzenie w czyjś sen.
Dla nagrodzonej Noblem Atsuko Chiby najważniejszy jest fakt, że przy pomocy wynalazku będzie można pomagać chorym. Jej współpracownik Tokita Kohsaku liczy natomiast na to, że dzięki DC-Mini ludzie będą mogli przebywać wspólne podróże w niesamowity świat snu.
Ich marzenia związane z możliwościami urządzenia zostają jednak szybko skonfrontowane z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą. Kradzież i nieprzewidziane wykorzystanie wynalazku uświadamiają im, jak bardzo może być niebezpieczny...
Sterując snami może kontrolować każdego, do kogo się włamie.
(Hubert Kubit - film.org.pl; - skróty własne)

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
Paprika 1 Paprika 2318 0 Paprika

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.