Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.

Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript, bez niej nie obejrzysz odcinków ani nie dodasz odcinka do listy, itp.

Toradora!

Toradora!

Dane
ZakończonaTak
Bazuje naManga
Rodzaj produkcjiSeria TV
Data produkcji2008
Czas trwania25 x 24 minuty
Liczba odcinków25
Share |

Jestem smokiem. Ty jesteś tygrysem. Od zamierzchłych czasów smok i tygrys były jedynymi stworzeniami, które do siebie pasowały. Chociaż nie jesteś teraz przy mnie, to przekroczę granicę czasu i przestrzeni, aby zawsze być u twego boku. Moje uczucia nigdy się nie zmienią.

Komedia romantyczna to popularny gatunek wśród anime. Powstały już setki produkcji tego typu, jednak dzisiaj chciałabym opowiedzieć o, moim skromnym zdaniem, jednej z najlepszych. Toradora! to anime o parze nieprzeciętnych nastolatków, jeżeli porównać ich do rówieśników, którzy zakochują się bez wzajemności. Oboje jednak postanawiają sobie pomóc w zdobyciu ukochanych.

Aisaka Taiga to postrach liceum Oohashi. Mimo niskiego wzrostu przypomina ona, nie bez przyczyny, małego rozwścieczonego tygrysa. Boją się jej nawet nauczyciele. Pewnego dnia wpada na nią na szkolnym korytarzu Takasu Ryuuji, chłopak, którego matka natura obdarzyła mało przyjazną twarzą. Przez ten mały defekt osoby, które spotykają go po raz pierwszy, mają prawo brać go za członka Yakuzy. Jednak na co dzień Takasu to bardzo dobry uczeń, pilny i porządny. Spotkanie tych dwóch osób mogło przynieść tylko kłopoty. Ale potoczyło się inaczej. Otóż...

Jak się okazuje potem, Tenori Taiga (Kieszonkowy Tygrys) to najlepsza przyjaciółka niespełnionej miłości Ryujiego - Minori Kushiedy. Ponadto, kiedy Ryuuji znajduje po lekcjach w swojej torbie list miłosny od Taigi, zaadresowany do jego najlepszego kumpla - Yuusaku Kitamury, sytuacja zagęszcza się jeszcze bardziej. Odtąd oboje - Taiga i Ryuuji postanawiają się wspierać w zdobyciu ukochanych. Jednak ta współpraca coraz bardziej zbliża oboje do siebie. Zaczyna się rodzić nowe uczucie.

Aisaka Taiga to bogata dziewczyna, mieszkająca w drogim apartamentowcu, tuż obok domku Ryuuji'ego. Jest bałaganiarą, zupełnym przeciwieństwem sojusznika. Potrafi wygarnąć, co jej leży na sercu, bywa agresywna, ale w obecności Kitamury staje się potulnym, jąkającym się barankiem. W trakcie serii zachowanie i usposobienie Taigi się zmienia, głównie za sprawą Takasu. Jej temperament z czasem również się stabilizuje.

Takasu Ryuuji - przeciwnik brudu i nieładu. Uwielbia sprzątać, świetnie gotuje, opiekuje się młodą, acz mało dojrzałą matką Yasuko. Mieszka w niewielkim domku razem z nią i dziwną papugą Inko, która nie potrafi wypowiedzieć swojego imienia. Takasu od zawsze kocha się w Minori Kawashimie, jednak nie jest w stanie zbliżyć się do niej. Przez jego wyraz twarzy często traktowany jest jak zbir, co staje się uciążliwe.

Przedstawmy też poboczne postacie. Po pierwsze Minori, nazywana też Minorin, to dziewczyna rakieta. Typowa sportsmenka, wiecznie wesoła, uśmiechnięta, wręcz zwariowana. Od początku trudno ją rozgryźć, odgadnąć to, co naprawdę myśli. Staje się ona taką wielką zagadką, jedyną postacią w tym anime, która do samego końca utrzymuje widza w niepewności.

Kitamura Yuusaku, nienaganny uczeń, członek Samorządu. Wyznał kiedyś Taidze miłość, ale został odrzucony. Potem zwrócił uwagę na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, lecz ta też raczej oddalała go od siebie. Pod koniec został przewodniczącym i zmienił się niemal w komika.

Pojawia się też niezwykła piękność o dwóch twarzach, znana modelka, a koleżanka Kitamury z dzieciństwa, Ami Kawashima. Z wierzchu potulny baranek, grzeczniutka, idealna dziewuszka, lecz pod spodem demon. Uwielbia dogryzać ludziom i oddziaływać na innych swoją nieprzeciętną urodą. Jednak jej urokowi opiera się Takasu, co ją niezwykle drażni. Do końca jednak ma nadzieję, że Ryuuji zwróci na nią uwagę.

Toradora! charakteryzuje się niezwykłą dojrzałością. Bohaterowie mają swoją osobowość, potrafią się zmieniać. Ich działania są przemyślane. Sami dywagują nad swoim życiem, postępowaniem. Wyraźnie mają duszę, nie są pustymi marionetkami. Godne podziwu jest ich poświęcenie dla przyjaciół kosztem miłości, jak miało to miejsce kilkakrotnie. To, co mnie urzekło u postaci tego anime, to bezwzględna szczerość. Żadne z bohaterów, z Taigą na czele, nie boi się wyznać, co naprawdę myśli nawet, jeżeli byłoby to coś żenującego dla samego speakera. Myślę, że to tylko przemawia na plus tej serii. Świadczy o dojrzałości postaci i dodaje samemu anime na wartości.

Toradora! to także doskonały humor. Niemal na każdym kroku mamy do czynienia z gagami z główną bohaterką na czele. Wszelkie, niewybaczalne według Taigi, zachowania odbijają się na Takasu. Jest to humor bardzo zaraźliwy, nieprzesadzony, bardzo pozytywny. Potęguje to też styl super-deformed, zmieniający nasze postacie niemal w postacie chibi.

Od strony wizualnej anime prezentuje się doskonale. Kreska jest bardzo ładna, dość precyzyjna, zadowalająca oko widza. Postacie są proporcjonalne, staranne. Muzyka bardzo na poziomie. Najbardziej podobały mi się pierwszy opening i ending. Bardzo melodyjne, wpadające w ucho utwory i do tego kolorowa oprawa graficzna, świetnie zgrane razem. 

Kończąc już moje rozmyślania na temat tego anime, powiem Wam tyle. Nawet, jeśli nie przepadacie za komediami romantycznymi i uważacie, że to tylko dla bab, to grubo się mylicie, przynajmniej co do tej pozycji. Zatem, jeśli jeszcze nie widzieliście, to pędźcie przed ekrany! Według mnie każdy z fanów japońskich bajek powinien zobaczyć to anime na naprawdę wysokim poziomie.

Animemaniaczka dla Dansetsu

Odcinki

NumerNazwaOglądańKomentarze
25 - Toradora ! 25 25 - Toradora ! 878 0 25 - Toradora !
24 - Wyznanie 24 24 - Wyznanie 591 0 24 - Wyznanie
23 - Droga jaką musimy przebyć 23 23 - Droga jaką musimy przebyć 948 0 23 - Droga jaką musimy przebyć
22 - Z Tobą 22 22 - Z Tobą 649 0 22 - Z Tobą
21 - Nieważne jak 21 21 - Nieważne jak 527 0 21 - Nieważne jak
20 - Taka na zawsze 20 20 - Taka na zawsze 562 0 20 - Taka na zawsze
19 - Przyjęcie Wigilijne 19 19 - Przyjęcie Wigilijne 613 0 19 - Przyjęcie Wigilijne
18 - Sadzenie jodły 18 18 - Sadzenie jodły 726 0 18 - Sadzenie jodły
17 - W Wigilię, Merkury się cofa 17 17 - W Wigilię, Merkury się cofa 595 0 17 - W Wigilię, Merkury się cofa
16 - Zrobić krok do przodu 16 16 - Zrobić krok do przodu 827 0 16 - Zrobić krok do przodu
15 - Gwiazdy są bardzo daleko 15 15 - Gwiazdy są bardzo daleko 731 0 15 - Gwiazdy są bardzo daleko
14 - Kieszonkowy Tygrys przynosi szczęście 14 14 - Kieszonkowy Tygrys przynosi szczęście 595 0 14 - Kieszonkowy Tygrys przynosi szczęście
13 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 3 13 13 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 3 646 0 13 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 3
12 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 2 12 12 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 2 657 0 12 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 2
11 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 1 11 11 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 1 601 0 11 - Festiwal Kulturalny Liceum Ōbashi Part 1
10 - Sztuczne Ognie 10 10 - Sztuczne Ognie 651 0 10 - Sztuczne Ognie
9 - Wy, którzy jedziecie nad morze 9 9 - Wy, którzy jedziecie nad morze 860 0 9 - Wy, którzy jedziecie nad morze
8 - Dla Kogo 8 8 - Dla Kogo 948 0 8 - Dla Kogo
7 - Otwarcie Basenu 7 7 - Otwarcie Basenu 843 0 7 - Otwarcie Basenu
6 - Prawdziwa Ja 6 6 - Prawdziwa Ja 730 0 6 - Prawdziwa Ja
5 - Kawashima Ami 5 5 - Kawashima Ami 961 0 5 - Kawashima Ami
4 - Eksplozja chwili 4 4 - Eksplozja chwili 918 0 4 - Eksplozja chwili
3 - Twoja piosenka 3 3 - Twoja piosenka 1081 0 3 - Twoja piosenka
2 - Ryuuji i Taiga 2 2 - Ryuuji i Taiga 1825 0 2 - Ryuuji i Taiga
1 - Tygrys i Smok 1 1 - Tygrys i Smok 3112 0 1 - Tygrys i Smok

Komentarze


Nyahahahaha Polecam (uwielbiam to anime):D Daje 6 (mimo tego ze nie zbyt zachwyciło mnie zakończenie);)Szkoda że tak mało odcinków:(

Musisz się zalogować żeby móc dodawać komentarze.